Iskrzyło na remis
access_time 2009-10-26 14:35:57
Zespół Iskry Tarnów zremisował przed własną publicznością ze swoją imieniczką z Dąbrówek Breńskich 1:1.

Iskra Tarnów – Iskra Dąbrówki Breńskie 1:1 (1:0)

Bramki:
dla Gospodarzy: Michał Starzyk 44'
dla Gości: Grzegorz Olesiński 62' (z rzutu wolnego)

Mecz pomiędzy “imienniczkami” z Tarnowa i Dąbrówek Breński zakończył się podziałem punktów. Obserwatorzy widowiska zgodnie stwierdzili, iż pod kątem czysto sportowym remis był jak najbardziej zasłużony. Drużyna gości, zwana w środowisku “Galacticos”, przewyższała umiejętnościami piłkarskimi gospodarzy, jednakże tarnowianie stawili czoła wymagającemu rywalowi. Na uwagę zasługuje bardzo niski poziom sędziowania, który wypaczył ostateczny wynik spotkania “na szczycie”, bowiem w końcowej fazie drugiej połowy meczu sędzia główny Pan Fudala z Brzeska nie uznał prawidłowo strzelonej bramki z rzutu wolnego przez Derlagę. Jako wytłumaczenie podał powód zasłonięcia widoczności bramkarza gości przez Damiana Żaka i podyktował rzut wolny dla Dąbrówek Breńskich... Również sam przebieg spotkania nie był sędziowany obiektywnie.

Już w pierwszej minucie meczu po podaniu Guzego do piłki doszedł R.Cierpich, który wpadł w pole karny i został cięty przez obrońcę gości. Reakcji sędziego na ewidentny faul i rzut karny – brak. Gra na początku meczu była wyrównana, sędzia nie reagował na faule gości. Dopiero w 8. minucie meczu pierwszy podyktowany rzut wolny po faulu na Guzym wykonuje Derlaga – piłka trafia pod nogi R.Cierpicha, a jego strzał broni Barczak. W 11' minucie inicjatywę przejmuje Iskra z Dąbrówek Breńskich wyprowadzając składną akcję środkiem boiska. Zagranie Zielińskiego otrzymuje Szczurek, którego strzał broni Kasprzyk parując na rzut rożny. Wykonawcą “cornera” jest Zieliński, którego dośrodkowanie trafia na głowę Kwiatka – tym razem również górą golkiper tarnowskiej Iskry. W odpowiedzi strzał Derlagi z 18 m w bramkarza gości. W 17' minucie w dogodnej sytuacji znajduje się ponownie Kwiatek, lecz traci piłkę w polu karnym. Następnie indywidualna akcja Barwacza, który jednak kończy strzałem ponad bramką gości. W 23' minucie meczu Olesiński również zdecydował się na indywidualną akcję, a jego strzał ponownie broni Kasprzyk. W 25' minucie koronkową akcję Guzego i Jonasza Żaka rozprowadza ten drugi dośrodkowując na głowę Kozioła, jednak strzał zostaje zablokowany przez obrońców gości. W środkowej części pierwszej połowy zaznaczyła się przewaga gości, czego dowodem były groźne strzały Kwiatka i Miki – najpierw niecelnie z 20 m, później groźnie głową po rzucie rożnym. W 33' minucie akcja tarnowian lewą flanką, podanie Starzyka wzdłuż pola karnego nie zostaje zamienione na bramkę przez Guzego, którego strzał mija bramkę. Ten sam zawodnik w kolejnej akcji strzela w obrońców po dokładnej centrze Kozioła w 41' min. Wreszczie w 44' minucie meczu składna akcja Derlagi lewą stroną boiska. Podanie do Kozioła, który stojąc tyłem do bramki strzela mocno w światło bramki. Obrona bramkarza okazała się niedokładna i dobitka Starzyka z 5 metrów była już skuteczna. Pierwsza połowa zakończyła się kontuzją Barwacza, który jednak dotrwał w grze do końca spotkania.

Druga połowa spotkania to przewaga Dąbrówek Breńskich. W odpowiedzi w 53' min strzela Barwacz z dystansu niecelnie. Napór gości trwał. Najpierw w 54' min w zamieszaniu w polu karnym piłkę chwyta Kasprzyk, minutę później po rzucie rożnym piłkę z linii bramkowej gospodarzy wybija Guzy. Kontra tarnowian, po dośrodkowaniu Derlagi R.Cierpich mocno strzela celnie, lecz Barczak wybija na rzut rożny. W 60 minucie meczu kontrę wyprowadzają goście, która zostaje przerwana przez J.Żaka. Na wykonanie rzutu wolnego z 30 m decyduje się Olesiński, który posyła bardzo mocną piłkę. Ta odbija się przypadkowo od stojącego w murze Derlagi i wpada w samo “okienko” bramki obok kompletnie zdezorientowanego Kasprzyka. Po wyrównującej bramce trwa napór gości na bramkę tarnowian. W 71' i 72' minucie Kwiatek dwukrotnie próbuje pokonać bramkarza, lecz nieskutecznie. W odpowiedzi z rzutu wolnego po faulu na Pałachu uderza wprowadzony R.Gajda, jednak dobrą paradą popisał się Barczak przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 81' minucie rzut wolny z lewej flanki wykonuje Derlaga. Jego strzał trafia do siatki przy prawym słupku bramki, jednak sędziowie dopatrują się nieprawidłowości. Bramka zostaje nieuznana, a powód wydaje się być absurdalny – zasłonięcie widoczności bramkarzowi gości! Starania Iskry Tarnów trwały dalej. Niecelnie jednak uderza R.Cierpich, M.Cierpich i Derlaga.

Składy:
Iskra Tarnów: Kasprzyk – W.Mruk, D.Żak, J.Żak, Pałach – Guzy (80' M.Cierpich), Barwacz, Derlaga (C), R.Cierpich – Starzyk (70' Marzec), Kozioł (65' R.Gajda) Trener: Zbigniew Pożdał

Iskra Dąbrówki Breńskie: Barczak – Kabat, Kotlarz, Kubacki, Nalepka – Mika, Olesiński (C), Majka (46' Trójniak) – Zieliński (67' Giza), Kwiatek (89' Orszulak), Szczurek (80' Kądzielawa)
Trener: Stanisław Krok

Żółte kartki:
dla Gospodarzy: J.Żak
dla Gości: Mika, Kwiatek, Kubacki

Widzów: 200
Sędziował: Michał Fudala z Brzeska

Sytuacja w tabeli nie zmienia się. Swoje mecze zremisowali również główni konkurenci:
Piast Czchów oraz Rylovia Rylowa – nasz przyszłotygodniowy rywal. W kolejną sobotę o 13:00 rozegranie zostanie mecz decydujący o pozycji lidera w tabeli tarnowskiej okręgówki.