Osuwisko w Szynwałdzie już wkrótce przestanie być groźne
access_time 2009-10-16 14:09:05
Kierowcy doczekali się remontu osuwiska, które powstało po tegorocznej powodzi w Szynwałdzie, na drodze powiatowej Tarnów-Ryglice. Rozpoczęły się tam prace, które mają zapobiec osuwaniu się ziemi i niszczeniu nawierzchni przez potok, który w czasie deszczów wylewa na drogę. Prace kosztować będą 260 tys. zł.

Ulewne deszcze, padające na przełomie czerwca i lipca, spowodowały, że ziemia na odcinku kilkudziesięciu metrów osunęła się i zniszczyła odcinek ruchliwej drogi prowadzącej na południe powiatu. Podczas wstępnych oględzin terenu okazało się, że aby wykonane prace były trwałe, trzeba umocnić teren wzdłuż potoku Wątok, który stanowi największe zagrożenie dla przebiegającej obok drogi. Dlatego wbito tam kilkunastometrowe, metalowe pale, które mają zapobiec osuwaniu się ziemi.

W drugim etapie wyremontowany zostanie odcinek nawierzchni zniszczony przez osuniętą ziemię. 80 procent pieniędzy z 263 tys. zł, które zostaną wydane na zlikwidowanie osuwiska, pochodzi z dotacji rządowej z MSWiA na usuwanie skutków powodzi. Pozostałą kwotę powiat tarnowski wyłożył z własnego budżetu. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, które w ostatnich przeszkadzały w robotach, prace przy likwidacji osuwiska na drodze Tarnów - Ryglice, powinny potrwać do końca października.


Info i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...