Mistrzostwa Europy w Tarnowie!
access_time 2009-10-12 14:18:01
Polski Związek Motorowy przyznał organizację finału Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółce Akcyjnej. Zawody odbędą się 4 września 2010 na Stadionie Miejskim w Tarnowie.


To oznacza, że drugi rok z rzędu w Tarnowie poznamy mistrza Starego Kontynentu. W tym roku odbył się finał juniorów i był szczęśliwy dla Polaków. Na podium stanęli Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki. W przyszłym roku rywalizować będą seniorzy. Przypomnijmy, że aktualnym mistrzem Europy jest Rosjanin Renat Gafurow.

W eliminacjach do finału 2010 stanie 72 zawodników. W pierwszy weekend września zobaczymy w akcji 16-u najlepszych. Na początek kwalifikacje odbędą się w Mureck (Austria, 01.05.10), Lwowie (Ukraina, 26.06.09) oraz Debreczynie (Węgry, 26.06.10). Następnie planowane są półfinały w dalekim Bałakowie (Rosja), Lendavie (Słowenia) i Berghaupten (Niemcy, 28.08.10). Najlepsi ze Słowenii, Rosji oraz Niemiec przyjadą do Tarnowa.

- Powierzenie klubowi organizacji finału Mistrzostw Europy to dla nas duże wyróżnienie - mówi Bogdan Gurgul, prezes Unia Tarnów ŻSSA. To potwierdzenie że organizacja poprzedniej imprezy jaka się odbyła, finału mistrzostw Europy juniorów została wysoko oceniona. Na pewno dołożymy wszelkich starań aby wizyta kibiców z kraju i z zagranicy w naszym mieście dostarczyła niezapomnianych przeżyć - dodaje.

Zarząd Unia Tarnów ŻSSA pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że finał IME odbędzie się na stadionie Jaskółek. Są to firmy i instytucje, które wsparły projekt: Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach S.A., Tauron Polska Energia S.A., Strabag, Prezydent Miasta Tarnowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Tarnowski, Kompania Piwowarska S.A., RPM Sound&Voices, Bolarus Bochnia S.A., PKS Tarnów, Tarnowskie Towarzystwo Żużlowe, QNT Polska oraz Redruk.


Info: Unia Tarnów ŻSSA

Komentarze...