Wyjazdowe spotkanie Jaskółek w Pińczowie
access_time 2009-10-02 22:45:53
W niedzielę 4 października o godzinie 15:00 UNIA Tarnów zagra w Pińczowie z NIDĄ.

Hiobowe wieści o sytuacji w klubie nie przekładają się na wyniki piłkarzy. Jaskółki są niepokonane od ponad miesiąca, a z ostatnich 5 spotkań wygrały 4. Unia jako jedyny zespół wygrała z liderującym Hutnikiem. Nida to spadkowicz z II ligi. Grała w niej przez jeden sezon po wygraniu barażu z Izolatorem Boguchwała (wtedy gry tarnowianie przegrali karnymi z Jeziorakiem). Po dobrym początku (3 wygrane) zespół z Pińczowa zaczął tracić punkty i po 10 kolejkach zajmuje 10 miejsce z 15 punktami (4 zwycięstwa - 3 remisy - 3 porażki), bramki 12-11.

U siebie Nida wygrała z Garbarnią i Lubrzanką, zremisowała z Dalinem i przegrała 0-3 z Naprzodem. Starsi kibice oraz Roger Radliński, Konrad Fryś i Łukasz Bartkowski z pewnością pamietają ostatnią konfrontację Nida - Unia.

1 czerwca 2003 roku tarnowianie pojechali do Pińczowa bronić III-ligowego bytu. Nida była wtedy już zdegradowana, ale, jak się okazało, zmotywowana przez Pogoń Staszów, rywala Jaskółek w walce o utrzymanie. Unia prowadziła do przerwy po golu Sebastiana Jarmuły, ale Pińczowianie walczyli jak o życie i w II połowie strzelili Unii trzy bramki w ciągu 10 minut. Porażka 1-3 w Pińczowie praktycznie przekreśliła szanse Unii na utrzymanie. Zabrakło punktu, Unia miała gorszy bilans spotkań z Proszowianką i... stało się. Tarnowianie spadli do IV ligi po raz pierwszy od 1980 roku i grają na czwartym poziomie rozgrywek ligowych po dzień dzisiejszy. Ale pamiętajmy o tym, że reformy rozgrywek od 2003 r. nie tylko zmieniły nazwy lig, ale także "tamtą IV ligę", do której Unia spadała, uczyniły obecnie VI.

Nadchodzi dzień rewanżu. Wierzymy w kolejną wygraną Unii, najważniejsze jednak by piłkarze podeszli do meczu w pełni zmobilizowani i walczyli do końca. JESZCZE UNIA NIE ZGINĘŁA!

Historia spotkań Unia - Nida:

2 XI 2002
UNIA - Nida 5 - 0 (D.Bartkowski 24, Ł.Kędzior 36, Ł.Chrobak 73, J.Hołda 84 i 89)