Sukces Klaudii Buczek (MKS Tarnovia - KonceptOleksy) na Mistrzostwach Świata Juniorów we wspinaczce sportowej
access_time 2009-09-02 12:37:53
Mistrzostwa Świata Juniorów we wspinaczce sportowej 2009, które zostały rozegrane we francuskim Valence w dniach 27-30 sierpnia, okazały się sukcesem zawodniczki Klaudii Buczek (MKS Tarnovia - KonceptOleksy), zajmując w „czasówkach” 4-te miejsce w najstarszej grupie wiekowej.

Zawody w tej konkurencji zostały przeprowadzone na 15 metrowej ścianie do bicia rekordu świata. Wynik osiągnięty przez Klaudię na tych zawodach (15,55 s), jest daleki od jej rekordu życiowego, który obecnie wynosi 11,90. Pozwala to mieć nadzieje, że podczas najbliższego Pucharu Europy Juniorów, który ma się odbyć 11 września w Monachium Klaudia zrewanżuje się i przywiezie medal.

Oprócz Klaudii wystartował również inny tarnowianin- Marcin Dzieński, który zajął 8-sme miejsce. W imprezie wziął udział również Tomasz Oleksy – trener Klaudii, który tym razem wystąpił w charakterze oficjalnym jako układacz dróg. Impreza mistrzowska w Valence była wielkim sukcesem organizacyjnym, w której wystartowała rekordowa liczba startujących – ponad 500 osób z 39 krajów świata.

Wszyscy wspomniani zawodnicy otrzymują stypendia sportowe przyznane przez Urząd Miasta Tarnowa.

Zdjęcia: Tomasz Oleksy/KonceptOleksy