Nowa linia produkcyjna w tarnowskim "Fritarze"
access_time 2009-08-24 08:33:02
Uruchomiona w maju br. nowa linia technologiczna do produkcji frytek jest kolejnym etapem rozbudowy parku maszynowego firmy Fritar. W pełni zautomatyzowana, pozwala na wyprodukowanie mrożonek najwyższej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i pozytywnym wpływie na środowisko naturalne.

Nowa linia technologiczna to nie jedyna zmiana, jaka nastąpiła w znanej tarnowskiej firmie. W ciągu ostatnich trzech lat w Przedsiębiorstwie Przemysłu Chłodniczego Fritar S.A. nastąpiły znaczące zmiany organizacyjne, produkcyjne i sanitarne. W chwili obecnej firma pracuje zgodnie z wymogami obowiązującymi w UE, posiada doskonałą kadrę menedżerską i może pochwalić się jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie.

Wszelkie zmiany w firmie mają na celu dostosowanie do potrzeb, coraz bardziej wymagającego klienta. Zarząd planuje oprzeć rozwój przedsiębiorstwa na nowoczesnych technologiach stosowanych w przetwórstwie rolno-spożywczym, w dalszym ciągu inwestować oraz promować swoje produkty. Głównym celem Fritar S.A. jest umocnienie swojej pozycji na rynku, nie tylko w Polsce ale i za granicą, gdzie odnotowuje się duży popyt na wyroby mrożone.

Powstanie nowoczesnego parku maszynowego jest zbieżne z realizacją strategii lizbońskiej dla krajów w Wspólnoty Europejskiej głównie w zakresie tzw. zrównoważonego rozwoju. Inwestycja pozwoliła wprowadzić do zaplecza produkcyjnego energooszczędne urządzenia, co pośrednio wpłynęło na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska (głównie dwutlenku węgla). Jednocześnie spółka realizując "Program w zakresie gospodarki odpadami" ukierunkowała inwestycję w kierunku ich systematycznego ograniczania.

W ciągu najbliższych lat Fritar S.A. planuje dalszy rozwój firmy. Plany inwestycyjne obejmują rozwój bazy magazynowej (chłodni wysokiego składowania) i surowcowej (przechowywanie ziemniaków), rozbudowę parku maszynowego i wprowadzenie nowych produktów na rynek a także rozwój zaplecza technicznego laboratoriów badawczych.


Info: Materiały prasowe Fritar Świat Mrożonek

Komentarze...