Start Gniezno - Unia Tarnów (Zapowiedź)
access_time 2009-07-03 10:03:09
Już w najbliższą niedzielę zostanie rozegrana XI kolejka DM I Ligi. Tarnowianie będą walczyć o ligowe punkty ze Startem Gniezno. Unia wystąpi bez kontuzjowanego Sebastiana Ułamka.


Tegoroczny beniaminek spisuje się w lidze przyzwoicie - w chwili obecnej Start zajmuje 4 lokatę w ligowej tabeli i ma duże szanse na wywalczenie miejsca w pierwszej szóstce. Liderem Gniezna od początku sezonu jest Krzysztof Jabłoński, którego dzielnie wspiera Krzysztof Słaboń. Z dobrej strony prezentuje się także wypożyczony z Tarnowa Peter Ljung, który pierwszy raz w tym sezonie będzie miał szansę zmierzyć się z kolegami z byłego klubu. Równą formę prezentuje Piotr Paluch, który idealnie spełnia rolę zawodnika drugiej lini. Można się spodziewać, że awizowanego Clausa Vissinga zastąpi Mirosław Jabłoński lub Dawid Cieślewicz.

W barwach Unii zabraknie Sebastiana Ułamka, który doznał kontuzji podczas meczu szwedzkiej Elitserien. Jego miejsce zajmie James Wright. Młody Anglik będzie miał szansę zadebiutować w sezonie 2009 na polskich torach. W związku z absencją Seby trener Jankowski zdecydował się na przetasowanie par. Janusz Kołodziej, podobnie jak w poprzednim spotkaniu będzie startował z Szymonem Kiełbasą, a partnerem Wrighta będzie Bjarne Pedersen. Skład uzupełni Piotr Świderski i Jesper B. Monberg, który notuje ostatnio dobre występy w Polsce i Szwecji.

Niedzielne spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Unia nie przegrała dotychczas ani jednego spotkania. Kluczem do sukcesu jest wyrównany skład. Start, skazywany przed sezonem na walkę o utrzymanie, pokazał, że jest drużyną o dużym potencjale. Szczególnie na własnym torze drużyna z Gniezna jest wymagającym przeciwnikiem. Dodatkową motywacją dla zawodników z Grodu Lecha może być fakt, że każdy punkt może być na wagę miejsca w pierwszej szóstce. Szóstce, która gwarantuje utrzymanie się w lidze. Jest to cel, do którego dąży Start Gniezno, a także gwarancja wielu emocji na torze.

Awizowane składy:

Unia Tarnów

1. Bjarne Pedersen
2. James Wright
3. Piotr Świderski
4. Jesper B. Monberg
5. Janusz Kołodziej
6. Szymon Kiełbasa

Start Gniezno

9. Peter Ljung
10. Claus Vissing
11. Krzysztof Jabłoński
12. Piotr Paluch
13. Krzysztof Słaboń
14. Kacper Gomólski


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...