Sezonowy punkt IT w Tarnowie - dodatkowa informacja dla turystów
access_time 2009-07-02 14:22:56
Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Centrum Informacji na okres wakacji otwarło sezonowy punkt it. Popularna "budka" (na sezonowy punkt it w 2004 r. została zaadaptowana budka, która do czasu uruchomienia monitoringu w centrum miasta służyła za schronienie dla patroli policji na tarnowskim deptaku - ul. Wałowej), mieszcząca się nieopodal dworców autobusowego i kolejowego, na rogu ulic Krakowskiej i Dworcowej, czynna jest codziennie do końca sierpnia od 9 do 17 (również w soboty i niedziele). Można tam uzyskać podstawowe informacje turystyczne.

Być może to ostatni sezon "budki". TCI nawiązało kontakt z PKP Dworce Kolejowe i w przyszłym roku w holu głównym odnowionego dworca kolejowego znaleźć się ma miejsce na punkt it. Poza informacją, w punkcie będzie można nabyć publikacje i pamiątki z Tarnowa. Godziny otwarcia dostosowane będą do potrzeb turysty przybywającego do Tarnowa koleją. Byłby to punkt całoroczny.

Niezależnie od pracy punktu it przy dworcu, w głównej siedzibie TCI na Rynku 7 na turystów codziennie czekają informatorzy. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 9.00 do 17.00 (od 1 października niedziele nieczynne, a w dni powszednie krócej - do 18.00). Przez cały tydzień w punkcie it na Rynku 7 można wypożyczyć rower, audio przewodnik MP3 po Tarnowie, jak również zakupić pamiątki i publikacje o mieście i regionie oraz widokówki wraz ze znaczkami pocztowymi krajowymi i zagranicznymi. Na wszystkich czekają darmowe materiały o Tarnowie, regionie tarnowskim i całej Małopolsce.


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...