Złoto Akademickich Mistrzostw Polski dla PWSZ Tarnów !
access_time 2009-05-08 14:54:00
Bardzo udany dla judoczek tarnowskiej PWSZ był start w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo zorganizowanych przez AZS AWF Warszawa w dniu 26 kwietnia 2009 r. Uczelnię reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Kupiec, Ewelina Limanówka i Monika Ćwik.

Najlepszy wynik osiągnęła Katarzyna Kupiec, ubiegłoroczna srebrna medalistka Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczna trenera Krzysztofa Sieniawskiego w pojedynkach eliminacyjnych kategorii 57 kg zwyciężyła przez ippon Joannę Kędzior z Politechniki Warszawskiej oraz wygrała przez yuko z Agatą Pietras z SGGW Warszawa i Malwiną Milewską z WSHiE Łódź. W półfinale pokonała przez waza-ari Katarzynę Boguszewską z AWF Warszawa a złoty medal dała jej wygrana z Magdaleną Korfanty z Akademii Ekonomicznej Katowice.

Pozostałe dwie zawodniczki walczyły równie ambitnie ale nie udało im się dojść do finałów. Ewelina Limanówka (kat. 48 kg) pokonała Izabelę Lipigórską z Politechniki Łódzkiej lecz uległa Barbarze Jopek z UE Bydgoszcz i ostatecznie zajęła 7. miejsce a Monika Ćwik (kat. 55kg) uległa już w pierwszej walce eliminacyjnej Dorocie Paszyńskiej z Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak zdobyte przez dziewczęta punkty pozwoliły osiągnąć bardzo dobry wynik w klasyfikacji drużynowej – ostatecznie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zajęła 6. miejsce na 16 sklasyfikowanych zespołów!

Info: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie