Debiut Dariusza Sęka
access_time 2009-04-21 09:18:57
Kontrakt zawodowy Dariusz Sęk podpisał z dwoma promotorami boksu zawodowego tj. Andrzejem Gmitrukiem (Ochikara Gmitruk Team) oraz Grzegorzem Rutkowskim (Polskie Towarzystwo Boksu-Tarnów). W piątek 24 Kwietnia na Gali Boksu w Jarosławiu Darek będzie miał swój debiut zawodowy. Zmierzy się tam z mającym na swoim koncie już cztery zawodowe pojedynki Kirillem Pshonko (Litwa).

Do Gali w Jarosławiu Darek przygotowywał się w Warszawie, gdzie przez dwa tygodnie trenował wraz innymi zawodowymi pięściarzami grupy Ochikara Gmitruk Team pod okiem trenera Andrzeja Gmitruka. Trener Gmitruk bardzo wysoko ocenia formę Darka, twierdzi że robi duże postępy z treningu na trening. Przez dwa tygodnie trener codziennie prowadził z nim indywidualny trening na tarczy, stoczył 6 mocnych sparingów z doświadczonymi zawodnikami jak Roman Shkarupa, Paweł Głażewski i Tomasz Hutkowski świetnie sobie z nimi radząc.

Po obozie Darek stwierdził że jest bardzo zadowolony z treningów u Gmitruka i jest dumny mogąc trenować z tak wybitnym trenerem. Jak wiadomo Andrzej Gmitruk prowadził wcześniej takich pięściaży jak Dariusz Michalczewski, Andrzej Gołota, Krzysztof Kosedowski, Dariusz Kosedowski, Jan Dydak i wielu wybitnych pięściarzy, z którymi odnosił wiele sukcesów.
Obecnie jest trenerem aktualnego Mistrza Świata IBF Tomasza Adamka który prawdopodobnie w lipcu zmierzy się ze słynnym Royem Jonsem Juniorem.

Ostatnie cztery dni przed galą Dariusz Sęk będzie trenował w Tarnowie pod okiem trenera Józefa Sadko.
Program imprezy w Jarosławiu:

"Zgodnie z programem bokserski wieczór otworzy zawodowy debiut, aktualnego amatorskiego wicemistrza Polski i uczestnika mistrzostw Świata w Chicago - 22 letniego Dariusza Sęka. W swojej pierwszej profesjonalnej walce zakontraktowanej na 4 rundy zmierzy się on z mającym już na swoim koncie 4 pojedynki, rówieśnikiem z Litwy - Kirillem Pshonko.

Tuż po Dariuszu Sęku, na ringu pojawi się Mariusz Welc, który niespełna dwa miesiące temu podczas gali w Grodzisku Mazowieckim stoczył swoją pierwszą zawodową walkę. Pokonał wówczas w drugiej rundzie Mihaly Nemeta. Teraz jego rywalem będzie doświadczony pięściarz, 27-letni Jevgenijs Andrejevs legitymujący się 34 pojedynkami.

Podczas gali w Jarosławiu zobaczyć będzie można również gruzińskiego zawodnika walczącego w barwach polskiej grupy O'Chikara Gmitruk Team, - Tariela Zandukeli. W zakontraktowanej na 6 rund walce zmierzy się on ze Słowakiem - Pavolem Garajem. Ciekawie zapowiada się pojedynek niepokonanego jak dotąd Pawła Głażewskiego, który na swoim koncie ma trzy zawodowe walki w tym dwie wygrane przed czasem. W Jarosławiu skrzyżuje on rękawice z rywalem z Kongo - Johnem Mifuba, który legitymuje się takim samym rekordem jak Polak.

Prawdziwą niespodzianką dla fanów boksu w Jarosławiu będzie z pewnością pojedynek młodej szwedzkiej zawodniczki Anny Ingman. Natomiast atmosferę, bezpośrednio przed walką wieczoru podgrzeje 8 rundowy pojedynek mistrza Intercontinental WBF w wadze super średniej - Romana "Lwie Serce" Shkarupy. Po 5 miesięcznej przerwie ukraiński pięściarz powraca na ring by zmierzyć się 27-letnim Belgiem Selajdin Koxha.

Punktem kulminacyjnym gali w Jarosławiu będzie pojedynek niepokonanego na zawodowym ringu Mariusz Wacha aktualnego mistrza Świata TWBA w wadze ciężkiej. W walce wieczoru "Polski Olbrzym" po raz drugi już w swojej karierze stanie w obronie tego tytułu a jego rywalem i pretendentem do mistrzowskiego pasa będzie 31-letni Amerykanin Julius Long."


Info: Grzegorz Rutkowski

Komentarze...