Przegląd prasy
access_time 2009-01-28 15:45:49
Przegląd lokalnej prasy, czyli o czym pisze Temi, Dziennik Polski i Gazeta Krakowska.


Lokalnie

Gazeta Krakowska 28.01.2009

W Krakowskiej o planach miasta na walkę z wysokimi cenami paliw. Są już konkretne ustalenia, co zrobią rządzący Tarnowem w sprawie wyższych niż w innych miastach cen paliw. Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów ma dokonać analizy rynku paliw w naszym mieście. Za kilka miesięcy na stacji MPK będzie można taniej tankować.
Krakowska informuje również, że obrońcy praw zwierząt z regionu tarnowskiego ruszają z nową akcją w tym roku - "Uwaga! Zły człowiek". Akcja ma na celu uświadomienie mieszkańców Tarnowa i okolic o tym, jak często dochodzi do aktów okrucieństwa wobec zwierząt.

Dziennik Polski 28.01.2009

W dodatku lokalnym do Dziennika Polskiego przeczytamy o podwyżkach, które czekają mieszkańców Tarnowa. Jutro odbędzie się głosowanie co do podwyżek cen wody oraz ścieków. Uchwała o podwyżce jest już podjęta, pozostaje tylko głosowanie. Jak pisze Dziennik woda zdrożeje o 5,4 proc., ścieki o 10,4 proc.

TEMI 28.01.2009

W temacie z okładki autor pisze o kolejnych remontach, które czekają na tarnowian w tym roku. Obecnie trwają prace przy budowie ronda, w lecie mają ruszyć kolejen duże inwestycje drogowe. W czerwcu ma rozpocząć się m.in. budowa mostu nad Wątokiem. Więcej w artykule "Latem rozkopią miasto?".
Jeśli chodzi o nowości w rozwiązaniach komunikacyjnych to w Tarnowie ma zostać wprowadzona możliwość opłat za parkowanie poprzez sms. Tygodnik informuje, że miasto nie zrezygnuje ze sprzedawania tradycyjnych kart parkingowych, jednak specjalne kody i płatność smse-em za postój mają znacznie ułatwić życie kierowcom.
Dla tych którzy są ciekawi i w jakim stylu ubierają się znane osoby z Tarnowa - artukuł "W co ubierają się znani Tarnowianie" przedstawia jakie marki i style preferują takie osoby jak Ryszard Ścigała, Edward Żentara czy też europosłanka Urszula Gacek.
Powraca ostatnio także temat "dopalaczy" i sklepów, które je sprzedają. Tarnowski sklep również kontrolowany był kilkakrotnie, w kraju kilka już jeden z takich sklepów. Jak czytamy w Temi sieć sklepów była już wielokrotnie kontrolowana pod wszelkimi aspektami, rzecznik Dopalacze.com uznaje wiele z nich tych sprawdzeń za bezzasadne.

Komentarze...