Rocznica Zbrodni Katyńskiej
access_time 2009-04-16 15:56:30
19 i 20 kwietnia odbywać się będą w Tarnowie obchody 69. rocznicy mordu katyńskiego. W ramach uroczystości zostanie odprawiona w kościele księży filipinów msza święta w intencji ofiar mordu. Po nabożeństwie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza zaplanowano apel pamięci, salwę honorową, złożenie kwiatów oraz wystąpienia.

20 kwietnia o godz.13.00 przy ulicy Wojska Polskiego zostanie uroczyście otworzona „Aleja Dębów Katyńskich”. To część ogólnopolskiego projektu „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Służyć ma on upamiętnieniu pomordowanych oficerów. Każdy dąb poświęcony jest jednej osobie – ofierze zbrodni NKWD. Posadzonych zostało 26 dębów szypułkowych. Przy każdym znajdować będzie się tabliczka informacyjna z danymi upamiętnionego w ten sposób oficera. Drzewami będą się opiekować uczniowie i nauczyciele z tarnowskich szkół, przedstawiciele federacji Rodziny Katyńskie oraz Urząd Miasta Tarnowa. Młodzież zobowiązała się także do poznania życiorysu oficera, którego upamiętnia – będący w jej pieczy – dąb.

Przy alei wykonane zostały schody betonowe z ulicy Wojska Polskiego, 30 metrowy chodnik, znajdzie się tam również 12 ławek.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...