Akcja „Stop krawężnikom”
access_time 2009-04-16 15:40:02
Poruszanie się po Tarnowie dla osób niepełnosprawnych wciąż jest olbrzymim problemem. Podstawową barierą są zbyt wysokie krawężniki i w efekcie przekroczenie ulicy wymaga od ludzi na wózkach olbrzymiego wysiłku, a często jest wręcz niemożliwe. Celem inicjowanej przeze mnie akcji „Stop krawężnikom” jest zlikwidowanie tego problemu w Tarnowie w ciągu najbliższych miesięcy.

Na wniosek Radnego Roberta Wardzały Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich pod numerem telefonu 014 621 91 05, przyjmować będzie zgłoszenia tych przejść dla pieszych, na których znajdują się zbyt wysokie krawężniki. W ciągu najdalej trzech dni od zgłoszenia służby TZDM dokonają oględzin miejsca, którego dotyczyć będzie zgłoszenia. Jeśli nie będzie żadnych przeszkód technicznych, to krawężnik w ciągu kilku następnych dni zostanie obniżony tak, by ułatwić ludziom na wózkach wjazd na chodnik. Uruchomienie takiego telefonu ma ułatwić likwidację barier w pierwszej kolejności w tych miejscach, które dla niepełnosprawnych są najbardziej uciążliwe.

Wszystkie zgłoszenia dotyczące braku podjazdów i zbyt wysokich krawężników oraz efekty ich eliminowania będą publikowane na stronie internetowej Radnego: www.robertwardzala.pl.

Komentarze...