Party Print w Mościckim Centrum Kultury
access_time 2009-04-17 14:24:17
Kultura klubowa odgrywa coraz większą rolę w życiu młodych ludzi i skupia wokół siebie środowiska twórcze. Jednym z jej ważniejszych elementów na przełomie ostatniego dziesięciolecia stała się grafika. Różnorodność przedsięwzięć i stylów muzycznych, otwarty charakter społeczności klubowych, spontaniczność i kreatywność złożyły się na powstanie nowego zjawiska jakim jest plakat klubowy. W dniach 17-18 kwietnia w Mościckim Centrum Kultury zostaną zaprezentowane dzieła artystów polskich i zagranicznych a także naszych rodzimych, tarnowskich twórców.

Międzynarodowa Wystawa Plakatu Klubowego Party Print prezentuje plakaty związane z kulturą klubową w latach 1995-2009, gromadzone dzięki serwisowi www.partyprint.pl. Wystawa prezentuje nowe trendy obecne we współczesnej grafice użytkowej, świeże spojrzenie projektantów na grafikę i muzykę jako inspirację.Jest również swoistym autoportretem kulturowym młodego pokolenia.

W dniach 17-18 kwietnia w Mościckim Centrum Kultury zostaną zaprezentowane dzieła artystów polskich i zagranicznych a także naszych rodzimych, tarnowskich twórców. By jeszcze lepiej przybliżyć to jak wielki wpływ ma muzyka na grafikę a grafika na muzykę, zaplanowaliśmy również kolekcjonerską wystawę okładek płyt winylowych z całego świata oraz oprawę muzyczą przygotowaną przez najlepszych polskich i tarnowskich dj-ów, muzyków i grafików takich jak Dj Mono (Łódź), grupa WOOHOO (Tarnów) w składzie kh (gramofony) i malvina (sax) , vj Alicja Saar, grupa Mystic Root Vibes w składzie Jok i Jaman a także perkusjonista IGUA.

Dla chętnych zgłębienia kultury klubowej przewidziana jest polska przedpremiera długo wyczekiwanego filmu “Berling Calling”, która odbędzie się w sobotę w hallu głównym Mościckiego Centrum Kultury. Dopełnieniem wystawy będą dwie imprezy klubowe przygotowane we współpracy z dwoma najlepszymi tarnowskimi klubami Pretekst i HDS. Warto tu podkreślić sobotnią imprezę w klubie HDS, w której główną otrakcją będzie występ live czołowego polskiego producenta światowej skali Marcina Czubaly.

PROGRAM:

17 kwietnia, piątek

20:00

- Oficjalne otwarcie Party Print Tarnów 2009
- Międzynarodowa wystawa plakatu imprezowego
- Wystawa okładek płyt winylowych
- muzyka i wizualizacje: Dj Mono + Vj Alicja Saar

22:00

- Impreza klubowa połączona z bankietem dla gości i mini wystawą plakatów klubu Pretekst, zaproszenia VIP do odebrania na wystawie, goście bez zaproszeń wstęp 5 pln.
Klub muzyczny “Pretekst”, Rynek 12 - www.pretekst.eu.
djs: Mono, GoodPaul, Kh, Dudek

18 kwietnia, sobota:

19:00

- Międzynarodowa wystawa plakatu imprezowego
- Wystawa okładek płyt winylowych “Tarnowska ściana” plakatu imprezowego
- muzyka: WOOHOO : kh (gramofony) + Malvina (sax)
- Mystic Root Vibes, Igua (congas)

20:00

- Przedpremiera filmu “Berlin Calling”

22:00

Impreza klubowa połączona z mini wystawą tarnowskiego plakatu.
- goście z zaproszeniami 10 pln, bez zaproszeń 20 pln (zaproszenia do odebrania na wystawie).
Klub muzyczny “HDS”, plac Łazienny 11
Marcin Czubala live
djs: Meness, Gagawww.mck.tarnow.pl

Komentarze...