Ostatnie spotkanie z cyklu "Akademia Filmowa 3 – Film Polski"
access_time 2009-04-14 16:37:25
Kwietniowe spotkanie Akademii filmowej przypadające na najbliższy piątek i sobotę (17 i 18 kwietnia) zakończą cykl spotkań, projekcji i wykładów prezentujących film polski, jego historię i dorobek w ramach cyklu spotkań Akademii proponowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury.

Zapraszamy w piątek o godz. 17.00 na wykład Jerzego Armaty – Adaptacje literackie – ekranizacja czy bryk?, który zilustruje projekcja filmu Wojciecha Jerzego Hasa “Sanatorium pod klepsydrą”.

Drugie, sobotnie spotkanie Akademii – (18 kwietnia o godz. 16.00) poświęcone będzie prezentacji ostatniego z zawodów filmowych, zawodu montażysty, który wstępnie przedstawi wykład, “montaż filmowy – między skrótem a manipulacją”, a uzupełni spotkanie z montażystą Krzysztofem Szpetmańskim , pracującym przy takich filmach jak “Dług”, “Mój Nikifor”, “ Plac Zbawiciela”, czy nagrodzonym właśnie za montaż na ostatnim FPFF w Gdyni filmie “Rysa” Michała Rosy, który już wkrótce bo w maju, zaprezentujemy na 23 Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. Wykład i spotkanie Akademii zakończy projekcja filmu Krzysztofa Kieślowskiego “Krótki film miłości”.

Spotkania cyklu skierowane są do wszystkich zainteresowanych filmem , zarówno do tych którzy wpisali się jako słuchacze całego cyklu jak i do tych którzy pragną wziąć udział w pojedynczym spotkaniu. Bilety w cenie 10,- zł są do nabycia w TCK zarówno w przedsprzedaży jak i przed samym spotkaniem

Kończąc cykl spotkań Akademii filmowej 3 – film polski, mamy nadzieję, że był on okazją do zapoznania się z naszą rodzimą kinematografią, do spojrzenia na film jako dzieło, na którego kształt i wyraz składa się praca wielu ludzi, a spojrzeć można na niego z wielu stron.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...