Przegląd prasy
access_time 2009-04-10 15:06:57
Przegląd dzisiejszych lokalnych dodatków do dwóch gazet codziennych: Dziennika Polskiego oraz Gazety Krakowskiej.


Gazeta Krakowska 10.04.2009

W lokalnym dodatku do Gazety Krakowskiej przypomnienie o uroczystościach Wielkanocnych, w których mogą uczestniczyć Tarnowianie. Dziś Wielki Piątek - uczestniczymy w Męce Pańskiej natomiast jutro w procesji rezurekcyjnej.
Krakowska sprawdza również czas oczekiwania na zabiegi operacyjne w kilku miastach z naszego regionu - w tym także z Tarnowa. Jak się okazuje, kolejki tworzą się nie tylko z powodu braku lub małej liczby specjalistów, lecz również przyczyną jest chęć leczenia się pacjentów u wybranego, szczególnego lekarza. Wolą oni czekać dłużej, i leczyć się u znanego i dobrego specjalisty. Tarnowskie szpitale w rankingu nie wypadają najgorzej, co więcej w naszym mieście chcą się leczyć pacjenci z innych stron Polski.
W Gazecie Krakowskiej przeczytamy również o obniżeniu dotacji dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie - dostało ono aż milion złotych mniej na pomoc chorym i niepełnosprawnym osobom.
Sprawa drożejących rachunków mieszkańców Tarnowa również nie schodzi z łam gazet. Czy podwyżkom cen towarzyszy również oszczędzanie w miejskich spółkach? Jak pisze gazeta, raczej nie. W artykule znajdziemy analizę podwyżek w odniesieniu do poszczególnych przedsiębiorstw.

Dziennik Polski 10.04.2009

Dziennik porusza sprawę zasiłku wypłacanego rodzinie zmarłego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak pisze gazeta, zasiłek pogrzebowy dla rodziny zmarłego wynosi 6,1 tyś. zł. Dom Pomocy Społecznej, dla osoby samotnej, która umiera, nie otrzymuje takiej kwoty. W takim przypadku koszty pogrzeby osoby samotnej są szacowane na 1,2 tyś. zł. Mimo, że zmarła kobieta przez całe życie odprowadzała składki do ZUS-u, nie może otrzymać kwoty, pozwalającej na godny pogrzeb.

Komentarze...