Gitarowa polska Jazz-Woman w Tarnowie, czyli koncert jazzowy Krzysia Górniak Band
access_time 2008-11-07 13:30:31
Nie lada gratkę dla fanów szeroko pojętej muzyki jazzowej na początek listopada przygotowało Tarnowskie Centrum Kultury. Po raz pierwszy w Tarnowie wystąpi polska „Gitarowa Jazz Woman” – Krzysia Górniak wraz z zespołem. Krzysia Górniak, grając na gitarze potrafi wykrzesać, nieokrzesaną męską energię i połączyć z kobiecym wdziękiem budując w ten sposób niezwykłą atmosferę. Zapowiada się niezapomniany wieczór, w którym Krzysia Górniak towarzyszyć będą najlepsi polscy muzycy jazzowi. Koncert już dziś, o godz. 19.30.

Koncert jazzowy zespołu KRZYSIA GÓRNIAK BAND
7 listopada 2008, godz. 19.30, Piwnice TCK (Tarnów – Rynek 5)
Bilety: 20 zł
Informacje: www.tck.pl, tel. 014 6 888 888


Zespół prezentuje nowoczesne, dynamiczne brzmienie jazzu fusion. Ich koncerty to uczta dla ucha, gdzie utwory pełne szybkich wirtuozerskich fragmentów przeplatają się z ciepłymi, nastrojowymi balladami. Wszystkie kompozycje to autorskie utwory Krzysi Górniak z pierwszej płyty „Tales” i drugiej „Ultra”,  z której kompozycja "Blue" znalazła się w finale konkursu kompozytorskiego "International Songwriting Competition 2005", gdzie jurorami są m.in. Tom Waits, Joss Stone, Sonny Rollins, Macy Gray, John Scofield czy Steve Vai. W finale znalazło się tylko 1,4% zgłoszonych utworów z całego świata na 15.000 zgłoszeń. W Tarnowie zespół zaprezentuje, także nowe kompozycje, które ukazały się na nowej płycie "Emotions". 

Skład zespołu:

Krzysia Górniak – gitara
Arkadiusz Nawrocki – piano,
Filip Sojka – gitara basowa,
Przemek Knopik – perkusja.Krzysia Górniak - "najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce" grająca na gitarze elektrycznej. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Od czasu powrotu do Polski wydała dwie autorskie płyty, których jest kompozytorem, aranżerem i producentem: w 2002 roku "TALES" nagrana z międzynarodowym składem muzyków. Uczestniczyła w lekcjach i warsztatach m.in. z takimi muzykami jak: Wayne Brasel, Wynton Marsallis, Mike Stern, Karl Ratzer, Susanne Weinert, John Abercrombie, Christian Rover, Garison Fewell, Bob Mintzer, Ron McClure, Billy Hart, Adam Nussbaum, Clarke Fischer, Alan Jones, Sid Jacobs. Grała w wielu klubach jazzowych w Polsce i Europie (m.in. Porgy & Bess w Wiedniu, w Grazu: M59, Miles, House Of Jazz, Stockwerk,); uczestniczyła w kilku trasach koncertowych po Grecji. Grała na renomowanych Festiwalach Jazzowych. Najnowsza płyta "EMOTIONS" (premiera październik 2008) jest dojrzałą prezentacja wyrafinowanego kunsztu muzycznego. Wirtuozerskie podejście do instrumentów łączy się z niezwykle lirycznymi tematami i kolorystycznym bogactwem barwy i brzmienia, powstał materiał szlachetny i wartościowy. Płytę można przyrównać do najnowszych produkcji Pat Metheny Group i Anny Marii Jopek. Krzysia Górniak jest wyjątkową postacią, jej delikatność i kobiecość w połączeniu z niezwykłą wirtuozerią jest unikatem na światowym rynku.


Informacje: 014 6 888 888 lub www.tck.pl
Foto: Krzysztof SADO Sadowski / www.krzysiagorniak.pl

Komentarze...