Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha - 31 października
access_time 2008-10-21 09:59:48
W przeddzień „Wszystkich Świętych”, Tarnowskie Centrum Kultury organizuje jubileuszową, 15 edycję koncertu „Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha”, który odbędzie się w Piwnicach TCK. Impreza ta, co roku spotyka się z wielką sympatią i popularnością, do tego stopnia, że bilety na dwa tygodnie przed nią, zostały już wyprzedane.

„Zaduszki Dżemowe”, 31 października o godz. 20.00
Piwnice TCK, Tarnów- Rynek 5.

Pomysł na „Zaduszki Dżemowe” narodził się w 1994 r., w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla– lidera grupy Dżem. W hołdzie temu charyzmatycznemu artyście zorganizowano w TCK pierwszy koncert. Od tamtej pory mpreza stała się corocznym kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru.

Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało.

Na przestrzeni czternastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas „Zaduszek Dżemowych” swoją obecnością zaznaczyli się m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef” Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia).

Jubileuszowe „Zaduszki Dżemowe” w znacznej części będą poświęcone twórczości jednego z największych postaci polskiej muzyki Marka Grechuty, jego najpiękniejsze kompozycje prezentować będzie Wojtek Klich wraz z zaproszonymi gośćmi. Zaduszkowy wieczór to również spotkanie z nieżyjącymi artystami z całego świata, takimi jak: Jimi Hendrix, The Beatles (John Lennon, George Harisson), Robert Palmer, Bob Marley, Elvis Presley, Roy Orbison, Ray Charles, Edith Piaf, Joe Dassin, Dżem, Krzysztof Klenczon, Tadeusz Nalepa, Kabaret Starszych Panów.

Wojtek Klich (wokal, gitara) wystąpi z zespołem w składzie: Stanisław Migała- gitary, Jerzy Drobot- bas, Bartłomiej Rojek- perkusja.


Info: TCK

Komentarze...