14 760 zł na lepsze jutro dla dzieci
access_time 2008-10-21 09:31:30
Blisko 15 tys. zł wygrał dla Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” z Tarnowa satyryk Krzysztof Piasecki. Był on finalistą popularnego teleturnieju „Jaka to melodia?” w TVP1. Razem z pozostałą dwójką uczestników: aktorką Katarzyną Zielińską i skrzypkiem Filipem Jaślarem walczył o jak najwyższą kwotę dla tarnowian. - Podarowane 14 760 zł pozwoli nam profesjonalnie pomagać niepełnosprawnym dzieciom – zapowiada Krzysztof Drwal, prezes zarządu Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”.

„Jaka to melodia?” to popularny quiz emitowany w Telewizji Polskiej. W specjalnym odcinku do rywalizacji stanęły gwiazdy polskiego showbiznesu, satyrycy: Krzysztof Piasecki i Filip Jaślar – członek Grupy MoCarta oraz Katarzyna Zielińska, aktorka serialu „Barwy szczęścia”. Show uświetniły gwiazdy z Polski i zagranicy, m.in. Lutricia McNeal i Arash ze swoimi największymi hitami oraz laureat większości nagród muzycznych w Polsce Piotr Kupicha z zespołem, czyli grupa Feel. Śpiewali także: Kasia Kowalska i Formacja Nieżywych Schabuff, a tańczyła grupa VOLT Agustina Egurroli.

- Trzymaliśmy kciuki przed telewizorami i bardzo się cieszymy z wygranej – mówi Krzysztof Drwal. - Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. - Szczególne słowa serdecznej pamięci i wdzięczności kierujemy do szefostwa i pracowników Redakcji Rozrywki TVP1 i Domu Produkcji Filmowej, Telewizyjnej i Reklamowej Media Corporation w Warszawie – dodaje prezes tarnowskiego Stowarzyszenia.

Pieniądze z wygranej zostaną w całości przeznaczone na potrzeby niepełnosprawnych dzieci. W Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej prowadzonej przez „Ich Lepsze Jutro” znajdują one fachową pomoc. Z dziećmi z zespołem Downa, po porażeniu mózgowym, z autyzmem i upośledzeniem umysłowym pracują wykwalifikowani logopedzi, psychologowie, rehabilitanci, a także terapeutki prowadzące zajęcia z psami i terapię przez sztukę. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie.

Komentarze...