Uczniowie ZSO nr II proszą Prezydenta Miasta o pomoc
access_time 2008-10-20 11:40:41
16 października 2008 r. podczas Sesji Rady Miejskiej, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie, skierowali petycję do Pana Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały o rozważenie możliwości udzielenia zgody i wsparcia finansowego na budowę hali gimnastycznej dla ZSO nr 2.

Jest to niewątpliwie symboliczna inicjatywa, pod którą podpisało się ponad pięciuset uczniów ZSO nr 2, co zdecydowanie świadczy o ich determinacji w tej sprawie. Przede wszystkim ma ona na celu zwiększenie zainteresowania władz miasta problemem naszej szkoły, którym niewątpliwie jest brak własnej sali gimnastycznej - mówi Mateusz Czosnyka, uczeń ZSO nr 2. Ponadto pragniemy wesprzeć dotychczasowe poczynania Dyrekcji i Rady Rodziców w tej kwestii. Wierzymy, że Pan Prezydent Ryszard Ścigała, któremu dobro tarnowskiej oświaty jest niezmiernie bliskie, dokładnie i z pełną rozwagą przeanalizuje naszą petycję.

Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie jest instytucją, której najważniejszym zadaniem jest reprezentowanie interesów młodzieży wobec władz lokalnych i rządowych. W sytuacji kiedy uczniowie jednego z najlepszych i największych tarnowskich liceów przedkładają Prezydentowi Miasta petycję w ważnej dla nich sprawie, Rada nie może pozostać obojętna. Komisja Praw Młodzieżowej Rady Miejskiej jednomyślnie podjęła uchwałę, w której popiera inicjatywę uczniów II LO - dodaje Dawid Solak, Rzecznik Prasowy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.


Kliknij TUTAJ aby przeczytać/pobrać petycję

Komentarze...