Rozstrzygnięcie konkursu o zwierzętach
access_time 2008-10-20 11:16:13
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Tarnowie jeszcze przed wakacjami zaprosiło kilkanaście tarnowskich szkół do udziału w konkursie plastycznym poświęconemu zwierzętom. Teraz w październiku - Światowym Miesiącu Zwierząt - prace dzieci przysłało 10 szkół podstawowych, 2 gimnazja, 2 świetlice szkolne, 2 przedszkola, 1 technikum i 1 LO. Nadesłano 345 prac, najwiecej, bo aż 134 rysunków ze Szk. Podst. nr 3. Dzieci malowały zwierzęta na zajęciach plastycznych, są też prace z międzyklasowych kół plastycznych, oraz dzieła zbiorowe.

Konkurs poświęcony był głównie kotom i rysunków kotów jest najwięcej, ale dzieci utrwalały na papierze wszystkie swoje domowe zwierzęta, oraz te zauważone na wakacjach. Chcieliśmy, aby dzieci w rysunkach wyraziły jak przyjemnie jest mieć czworonożnych przyjaciół, pokazały jak o nie dobrze dbają, aby też zwróciły uwagę na los zwierząt skrzywdzonych i właśnie poprzez konkurs zachęcić inne dzieci i ich rodziców do posiadania w domu zwłaszcza kota i do adopcji przed zimą małych tarnowskich bezdomnych kociaków. - mówią organizatorzy.

Jury złożone z 3 tarnowskich artystów plastyków i 1 pedagoga plastyka przyznalo już 20 nagród i 1 nagrodę główną, 30 wyrożnień i tyle samo dyplomów, oprócz tego będą nagrody specjalne od Towarzystwa za podjęty temat i wrażliwość dzieci. Większość prac będzie przez cały miesiąc wystawione w holu tarnowskiego teatru, począwszy od dnia ogłoszenia wynikow konkursu we wtorek, w foyer Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, w dniu 21. 10. 2008.r o godz. 17.00.

Spotkanie umili swoją obecnością Pani Lidia Holik – Gubernat, która przy akompaniamencie Pana Kajetana Borowskiego zaprezentuje kilka utworów poetyckich. Wystąpią też dzieci ze świetlicy przy parafii M.B.Fatimskiej z przygotowanym przez Panią Irenę Brzoskwinia materiałem dotyczącym ochrony bezdomnych zwierząt.

Komentarze...