W sobotę ”Jaskółki” zagrają o przełamanie złej passy
access_time 2008-10-17 09:56:20
Przed trzecioligowcami XI kolejka ligowych zmagań. W Tarnowie piłkarze „Jaskółek” zmierzą się z Dalinem Myślenice. Początek spotkania w sobotę o godz. 14:00.


Zespół Unii Tarnów zawodzi w obecnym sezonie. Po ostatniej porażce 0-2 z Lubrzanką Kajetanów trener Bogusław Kwiek zapowiada zmiany w drużynie. Ma zastrzeżenia do postawy bardziej doświadczonych zawodników i chce dać szanse pokazania się i możliwość ogrywania młodym zawodnikom. Nowowprowadzonym piłkarzem do kadry seniorów jest 17-letni obrońca Daniel Mikołajczyk, który zanotował dwa niezłe występy. Z Unią trenuje także bramkarz Tomasz Libera, który z ubiegłym sezonie bardzo dobrze spisywał się w tarnowskiej bramce. Niewykluczone, że kibice ponownie zobaczą tego zawodnika na boisku. W obliczu kontuzji Mirosława Maja byłoby to spore wzmocnienie. „Jaskółki” pod koniec maja w obecności 2000 kibiców rywalizowały z Dalinem o pierwsze miejsce w IV lidze. W tym sezonie myśleniczanie podobnie jak Unia nie radzą sobie najlepiej, zajmują szóste miejsce z dorobkiem 16 punktów, mają o 4 oczka więcej od tarnowian. W miniony weekend przegrali na własnym boisku z Czarnymi Połaniec 0-1. W sobotę obie drużyny staną przed szansą zmazania plamy po ostatnich występach.

Na meczu będzie także możliwość nabycia biletów na szlagierowy pojedynek Hutnik Kraków – Unia Tarnów, który rozegrany zostanie 8 listopada na „Suchych Stawach”. Koszt przejazdu wraz z ceną biletu wstępu na mecz wynosi 30 zł. Bilety szybko się rozchodzą, chętnych do obejrzenia tego meczu nie brakuje.

Lidera z Niecieczy czeka tym razem wyjazd do Suchedniowa. Po bardzo dobrym występie z Puszczą Niepołomice niecieczanie będą chcieli potwierdzić swoje aspiracje. Rywal nie należy do potentatów. Orlicz ma na koncie zaledwie 7 punktów, jednak będzie miał atut własnego boiska, o czym nie można zapominać. Mecz w sobotę o godz. 13:00.

Komentarze...