Przegląd prasy
access_time 2008-10-16 15:23:00
Dzisiejszy przegląd prasy: o czym pisze Gazeta Krakowska (oraz dodatek Tarnowski) oraz Gazeta Wyborcza - jedne z najbardziej poczytnych dzienników naszego regionu.

Lokalnie

Gazeta Krakowska (POLSKA The Times) 16.10.2008

"Wywóz śmieci w Tarnowie może być jeszcze tańszy" - czytamy w tarnowskim dodatku Gazety Krakowskiej. Mieszkańcy kolejny raz interweniują w sprawie rosnących cen za wywóz śmieci. Chodzi tu także o bardzo wysokie ceny dla domów jednorodzinnych. Jak dowiadujemy się od autora artykułu - obawy mieszkańców o wysokie ceny mogą wkrótce zniknąć. W dzisiejszym numerze o korkach w Bochni - "Za korki do prokuratury". Okazuje się, że za korki spowodowane remontami w Bochni GDDKiA może być pozwana do sądu.
Polska i Świat

Gazeta Wyborcza (16.10.2008)

"Prezydencki przysiad" - artykuł na pierwszej stronie komentuje zachowanie Premiera i Prezydenta RP na szczycie w Brukseli, dotyczącym kryzysu finansowego w Europie. Gazeta pisze o tym, że prezydent z premierem nie walczyli o wpływy w UE, lecz w Polsce. Sytuacja pomiędzy dwoma najważniejszymi politykami w państwie jest komentowana szeroko w dalszych artykułach Wyborczej.
Włosi wprowadzają oddzielne klasy dla imigrantów spoza UE - czy jest to skutkiem wcześniejszej fali przeciwko imigrantom? Wybory w USA skomentowano tym razem, opierając się na opisie postaci Sary Palin, kandydatki Republikanów na wiceprezydenta. Wyborcza poświęca również tak jak inne gazety, sporą część dla Jana Pawła II - w specjalnym dodatku "Kraków Jana Pawła II". Dodatek tworzy swego rodzaju specjalny przewodnik po miesjcach w Krakowie związanych z Papieżem Polakiem.

Gazeta Krakowska (POLSKA The Times) (16.10.2008)

Od pierwszej strony widzimy, że dzisiejsza "Krakowska" poświęcona jest w dużej części 30. rocznicy wyboru Polaka - Karola Wojtyły na papieża. W artykułach znajdziemy wywiady, opis procesu wyboru na papieża, początki pontyfikatu i wspomnienia.
Krakowska porusza również tematykę planu polityków europejskich na uratowanie finansów Unii. Brytyjski Premier Gordon Brown ma pomysł jak poradzić sobie z kryzysem i jego plan ratunkowy był głównym tematem na otwarciu szczytu w Brukseli.

Komentarze...