Tarnów na Małopolskich Obchodach Światowego Dnia Turystyki
access_time 2008-10-16 09:26:57
Podczas corocznego święta branży turystycznej, tym razem w Szczawnicy - ubiegłorocznego laureata plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski" nie zabrakło tarnowskich akcentów.

W części pierwszej uroczystości, zostały wręczone Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki "Za zasługi dla turystyki" osobom związanym z turystyką w Tarnowie. Odznakę otrzymali: Adam Bartosz (Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie), Mirosława Gasiciel (V-ce Prezes Oddziału PTTK Ziemi Tarnowskiej) oraz Stanisław Ligęza (przewodnik z Oddziału PTTK przy Zakładach Azotowych w Tarnowie - Mościcach S.A.). Odznaka trafiła również do najlepszego w województwie (wg Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego) punktu IT - Tarnowskiego Centrum Informacji. Specjalny Dyplom Marszałka Województwa Małopolskiego "Za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim" trafił do Oddział PTTK "Azoty" przy Zakładach Azotowych w Tarnowie- Mościcach S.A.

W drugiej części spotkania rozstrzygnięto kolejny, dziewiąty już plebiscyt "Wielkie Odkrywanie Małopolski". W kategorii "Baza gastronomiczna" wyróżnienie otrzymała restauracja "Ułan" z Lipnicy Murowanej a w kategorii "Atrakcja turystyczna" specjalne wyróżnienie otrzymało Muzeum Diecezjalne w Tarnowie. Warto nadmienić, iż w 2005 roku laureatem "Wielkiego Odkrywania Małopolski" było miasto Tarnów. Za nagrodę samorząd miasta wykonał specjalny dwujęzyczny (polsko - angielski) audio-przewodnik po Tarnowie wraz z podręczną mapką, który można bezpłatnie wypożyczać w siedzibie Tarnowskiego Centrum Informacji, Rynek 7 w Tarnowie.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...