Warsztat Terapii Zajęciowej w Strasburgu
access_time 2008-10-13 16:53:45
Kolejna grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II pojechała do Strasburga. Zaprosił ich eurodeputowany Leopold Józef Rutowicz, zaprzyjaźniony ze Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO. Poprzednia grupa zwiedzała Strasbourg prawie rok temu.

Z grupką podopiecznych pojechał kierownik Warsztatu Tomasz E. Wardzała. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, spotkanie z posłem Rutowiczem oraz jego prelekcję na temat działalności Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej.

W czasie wycieczki był także czas na zwiedzanie Strasbourga z lądu i wody. W przeszłości miasto nosiło przydomek "tysiąca kościołów" z powodu swoich licznych klasztorów, kongregacji, kościołów i synagog. Obecnie jest znane głównie z obrad znajdującego się w nim Parlamentu Europejskiego, w którym zasiadają także Polacy.

W drodze powrotnej był czas na zwiedzanie Pragi. Uczestnicy mieli okazję podziwiać piękne zakątki stolicy Czech: Rynek Starego Miasta z kościołem św. Mikołaja oraz mosty na Wełtawie.

Koszty całej wycieczki wziął na siebie poseł Leopold Rutowicz. Zapewnił przejazd, pobyt w hotelu i wyżywienie. Był to kolejny prezent od eurodeputowanego. Poseł Rutowicz współpracuje ze Stowarzyszeniem ICH LEPSZE JUTRO już od dwóch lat. Jego przedstawiciela goszczono na otwarciu Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w październiku 2006 r. Natomiast wiosną ub.r. europoseł osobiście odwiedził podopiecznych w Tarnowie i przekazał sprzęt multimedialny, który z powodzeniem jest wykorzystywany w rehabilitacji dzieci i młodzieży.


Info i zdjęcia: Ich Lepsze Jutro

Komentarze...