Bezpiecznie do szkoły
access_time 2008-08-27 12:39:18
„Bezpieczna droga do szkoły” – pod takim hasłem w poniedziałek 1 września w Tarnowie będzie prowadzona akcja promująca bezpieczeństwo najmłodszych. Przygotowali ją Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie i wydział ruchu drogowego tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji. Patronat nad akcją objęła poseł Urszula Augustyn, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji.

- Bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy rozpoczynają edukację, to sprawa niezwykle ważna. Dlatego postanowiliśmy wszyscy zwrócić uwagę na ten problem. Chcemy dotrzeć przede wszystkim do kierowców, ale także do rodziców, nauczycieli i uczniów. Nasza akcja, pomyślana jako happening przed tarnowskimi szkołami w dniu rozpoczęcia nauki, ma propagować właściwe zachowania i modę na nie – podkreśla poseł Urszula Augustyn.

1 września rano w pięciu miejscach sąsiadujących ze szkołami (od alei Jana Pawła II, przez ulicę Słoneczną, ks. Sitki i Romanowicza) na przejściach dla pieszych pojawią się policjanci z tarnowskiej „drogówki” w towarzystwie uczniów klasy policyjnej w XIV LO, ubranych w uniformy przypominające dawne szkolne dzwonki.

- Na strojach dodatkowo umieszczone będą tzw. Agatki, znaki ustawiane przed szkołami, które ostrzegają kierowców, by zachowali szczególną ostrożność. Dźwięki dzwonków, które będą towarzyszyły przeprowadzaniu uczniów przez przejścia, to czytelny odnośnik do początku roku szkolnego – mówi Jan Sak, dyr. Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, pomysłodawcy akcji. –Specjalnie na tę okazję wydrukowaliśmy kilka tysięcy ulotek z hasłem „Zwalniam przed szkoła, a Ty?”. Będą rozdawane kierowcom. Chcemy ich zachęcać, by wozili je za szybami swoich aut. Mają przypominać o tym, że przed szkołami musimy być szczególnie ostrożni.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie od początku swojego istnienia w różnej formie propaguje bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Komentarze...