Tarnowscy policjanci odznaczeni
access_time 2008-08-25 17:02:49
W miniony piątek o godz. 10.00, w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnią służbę w Policji. Wśród odznaczonych nie zabrakło tarnowskich policjantów.

Medale zostały nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczał je zaś osobiście wyróżnionym policjantom Wojewoda Małopolski Jerzy Miller. W uroczystości uczestniczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Mariusz Dąbek i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Marek Woźniczka.

Złoty medal (przyznawany za 30 lat służby) otrzymał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Henryk Kogut. Takie samo wyróżnienie trafiło do pracownika cywilnego KMP w Tarnowie Andrzeja Sajdaka. Srebrny medal (przyznawany za 20 lat służby) odebrał asp. sztab. Andrzej Chłoń, natomiast brązowy medal (przyznawany za 10 lat służby) otrzymali : asp. sztab. Dariusz Jarmuła, asp. sztab. Mariusz Falkowski, asp. Mirosław Łuczyński i mł. asp. Sławomir Batko.

W całym województwie małopolskim wyróżniono medalami 65 osób, doceniając ich wiedzę i doświadczenie zawodowe. Medal za długoletnią służbę przyznawany jest także za sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z czynności zawodowych w służbie Państwa. Ustanowiony został w 1938 roku.

Komentarze...