Młodzi piłkarze Tarnovii wygrywają III Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików im. Antoniego Barwińskiego
access_time 2009-02-16 12:52:19
Piłkarze Tarnovii I triumfują w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Orlików im. Antoniego Barwińskiego, w finale pokonując zespół Cracovii Kraków 1:0, po trafieniu Filipa Wójcika. Druga drużyna składająca się z piłkarzy urodzonych w 1998 roku zajęła 11 miejsce.
W sobotę i niedzielę w tarnowskiej hali widowiskowo-sportowej „Jaskółka” rozegrana została trzecia edycja prestiżowego Turniej Piłki Nożnej Orlików im. Antoniego Barwińskiego.Podobnie jak przed rokiem zwyciężyła drużyna Tarnovii Tarnów.W zawodach wystąpiło dwanaście drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów.

Tarnovia II Tarnów

Turniej rozpoczął się w sobotę o godzinie 9.00.Późnym popołudniem zakończno fazę eliminacyjną turnieju natomiast mecze pucharowe rozegrano w niedzielę.
W finale drużyna Tarnovii I Tarnów pokonała zespół Cracovii Kraków 1-0.
Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Filip Wójcik.

12. MOSIR Tuchów

Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju odebrał Kamil Kobielski.
Najlepszym zawodnikiem w Tarnovii I został wybrany Hubert Król, natomiast w drugiej drużynie Miłosz Anioł.
Turniej był pierwszą imprezą obchodów 100-lecia Tarnovii.

Współorganizatorami turnieju byli: Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Zdjęcia: Piotrek Głąb