O sensacji i scenografii w Akademii Filmowej - 13 i 14 luty
access_time 2009-02-11 11:10:47
w piatek 13 lutego o godz. 17.00 o “Sensacji po polsku”, a wykład zilustruje projekcja filmu krzysztofa Krauze “Dług". W sobotę na spotkaniu z gościem Akademii, scenografem filmowym Ryszardem Meliwą, które poprzedzi wykład “Scenografia filmowa, czyli poprawianie rzeczywistości”, będzie można poznać tajniki kolejnego zawodu filmowego.Wykład i spotkanie uzupełni projekcja filmu “Zakochany Anioł” Artura Więcka Barona. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.

W spotkaniach i projekcjach Akademii mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani tematem. Zarówni Ci, którzy zapisali się do udziału w całym projekcie, jak i Ci ktorych zainteresuje proponowany temat lub spotkanie (bilety do nabycia w TCK).

AKADEMIA FILMOWA 3, to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i informacji o naszej kulturze, o historii i specyfice polskiego filmu. Wykład, projekcja i spotkanie to ciekawy i niekonwencjonalny sposób przakazania informacji, zwłaszcza spotkanie, w którym twórca dzieląc się doświadczeniem, wiedzą i refleksjami na temat swojego zawodu, dostarcza wyjątkowej wiedzy, która ma wpływ na kształt i wyraz dzieła filmowego.

Warto zatem skorzystać z tej niekonwencjonalnej propozycji i spędzić jeden z weekendów w Tarnowskim Centrum Kultury. "Dług" - Polska 1999 R: Krzysztof Krauze A: Robert Gonera, Jacek Borcuch, Andrzej Chyra. Dwóch przyjaciół postanawia założyć wspólną firmę. Gdy bank odmawia kredytu, pomoc ofiaruje przypadkowo spotkany kolega szkolny jednego z nich. Niestety, nic z tego nie wychodzi, ale kolega poniósł pewne koszty, stracił trochę czasu. A jego czas - jak się okazuje - jest niezwykle cenny. Takiego suspensu jeszcze w polskim kinie nie było.

"Zakochany anioł" - Polska 2005 R: Artur Więcek „Baron” A: Krzysztof Globisz, Anna Radwan-Gancarczyk, Jerzy Trela. Zrealizowany w 2002 roku „Anioł w Krakowie” opowiadał historię Giordana, sympatycznego anioła, którego przypadkowo zesłano do Polski, by tam czynił dobro, a poprzez to przypominał ludziom o utraconych czy zapomnianych wartościach. W sequelu Więcek (współscenarzysta, reżyser) i Bereś (współscenarzysta, producent) postanowili w pełni uczłowieczyć tytułowego anioła. I tak powstała komedia romantyczna. Bo gdy anioł stał się człowiekiem, a precyzyjniej – mężczyzną, zamarzyła mu się kobieta...

Ryszard Melliwa - grafik, scenograf. Twórczość artystyczna Ryszarda Melliwy to scenografia filmowa , teatralna i TV , ok. 120 zrealizowanych scenografii i dekoracji wnętrz. Jest członkiem założycielem Polskiej Akademii Filmowej, członkiem założycielem Stowarzyszenia Międzynarodowe Sezony Teatralne i Baletowe oraz wykłada na Wydziale Scenografii w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A