"Noc Kabaretowa" już 5 września w Tarnowie! Rozwiązanie konkursu!
access_time 2008-09-04 12:39:28
Noc Kabaretowa” w tarnowskim Amfiteatrze Letnim, to już tradycja. Impreza ta bez wątpienia jest jedną z wizytówek Tarnowskiego Centrum Kultury. Wobec mnogości telewizyjnych propozycji kabaretowych, w Tarnowie od 5 lat, pod tą samą nazwą, na progu nowego roku szkolnego, „Noc Kabaretowa”, plejadą kabaretowych gwiazd, przyciąga szeroką publiczność, bawiąc ją i dostarczając niezliczonych emocji. 2 dwuosobowe zaproszenia rozlosowane!

W Amfiteatrze Letnim, przed nami kolejna już „Noc Kabaretowa”, o której sile i szalonej energii śmiechu będą stanowiły kabarety: HLYNUR, WIDELEC, ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ. Gwiazda wieczoru: ŁOWCY.B.

„Noc Kabaretowa”, w Amfiteatrze Letnim, Tarnów- ul. Kopernika 2.
5 września 2008r., początek imprezy o godz. 19.30.


Przedsprzedaż biletów w cenie 25 zł:
TCK (Tarnów, Rynek 5), Kino „Marzenie” (Tarnów, Staszica 4), Biuro Ogłoszeń TEMI (D.H. Świt)
W dniu imprezy bilety w cenie 35 zł do nabycia w Amfiteatrze Letnim na godzinę przed rozpoczęciem imprezy (Tarnów- Kopernika 2).

Na imprezę zapraszają: Tarnowskie Centrum Kultury oraz Galicyjski Tygodnik Informacyjny TEMI.

Rozwiązanie konkursu!

Spośród nadesłanych zgłoszeń, wylosowaliśmy dwie osoby, które otrzymują dwuosobowe zaproszenie na jutrzejszą "NOC KABARETOWĄ".

Zaproszenia otrzymują:

-Aneta Wąż,
-Ilona Fiołek.

Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie!

Szczegóły:


Kabaret HLYNUR ("hlynur" znaczy po islandzku "klon") Kabaret hlynur tworzą cztery osoby, które najpierw pracują nad tekstami, a potem wystawiają je na scenie. Kabaret Hlynur istnieje od 2003 roku. Gdyby jego członkowie pochodzili z Liverpoolu, to można by o nich mówić czwórka z Liverpoolu. Nie można. Ewa, Michał, Piotrek i Marcin tworzą w Zielonej Górze w Klubie Studenckim "Gęba".

Dwukrotni półfinaliści festiwalu PaKA. Ostatnio wyróżnieni na festiwalu PaKA za skecz "Skandynawski Romans". Kabaret Hlynur dwukrotnie, bo w 2006 i 2007 roku, zdobył III Nagrodę na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. I nagrodę na piotrkowskich Trybunałach Kabaretowych zdobyli w 2006 roku, a I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Mazurskim Lecie Kabaretowym w 2007. 2008 rok przyniósł kabaretowi Hlynur III Nagrodę na festiwalu PaKA w Krakowie. Ich najnowszy program, z którym przyjadą do Tarnowa nosi tytuł "Inwazja neowikingów".

Kabaret WIDELEC

Widelec zadebiutował na festiwalu kabaretów PAKA w Krakowie. Jeden z ich najciekawszych programów oparty był na opowieściach biblijnych, za co Widelec przez jednych był ganiony (PAKA'2001) a przez innych nagradzany (I nagroda Mulatka'2001). Biblia, temat w kabarecie trudny, przez Widelec potraktowany inteligentnie i ze smakiem. Laureat przeglądu PaKa 2008. Kabaret Widelec, choć nie bywa w telewizji może czuć się dumny z tego, że jest niezwykle popularny w swoim rejonie i ma corocznie ogromną liczbę koncertów. Jest to jeden z najczęściej występujących kabaretów. Pewnie myśleliście, że Ani Mru Mru... Myślimy, że są to podobne liczby.

Skład:

Adam Neczyperowicz
Jarosław Jatel
Piotr "Mozart" Mocarski
Jacek Janowicz

Kabaret ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ - to naturalnego pochodzenia środek rozweselający, dostępny bez recepty, na terenie całego kraju. Laureat I Nagrody Publiczności tegorocznego przeglądu kabaretów PaKa.

Skład:

Marcin Wąsowski – 45%
Michał Łysiak – 39%
Czarne Koszulki – 6%
Czarne Spodnie – 7%
Pozostałe – 3%  

ŁOWCY B.

Kabaret z Cieszyna tworzony przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. Prezentują absurdalny humor z przewagą pantomimy nad komunikatami werbalnymi.

.. i nagle pośród prastarych, lekko podstarzałych tykwerii królują mambuty. B ich co drugie krople deszczu bujają niczym niby nózki w protezach. B jeszcze niedawno kultura owa była szeroko rozumiana jako wybryki ananasów, jednakże teraz jest po prostu fajna. B ... banany, borskuki, blondynki, bombaje, banie, bronxy, bigamisci, babtysci, baseny, burdy, bella ambiente, bannkkok, broda, ... wszystko to nagle zaczęło spadać niczym mech plonnik i byłoby przysłoniłoby całyby ten świat, świat zniekształcony, gdyby nie po cichu, jak zakamarki, z opuszczoną głową, pełni skruchy i władzy przyszli Łowcy.B ...... i poszli

Skład:

Maćkowy Potwór (Maciej Szczęch)
Prymus (Barytosz Gajda)
Zlew (Sławek Szczęch)
Górak (Barytosz Góra)
Basen (Maryjusz Kałamaga)
Zakleszcz (Paweł Pindur)


Informacje: 014 6 888 888 lub www.tck.pl

Komentarze...