Tarnów wraz z regionem urzekł dziennikarzy
access_time 2008-06-10 12:31:00
Blisko dwudziestu dziennikarzy z Polski i Węgier gościło w Tarnowie i w regionie tarnowskim na kolejnej imprezie typu "study press" zorganizowanej przez Tarnowskie Centrum Informacji - jednostkę miejską Tarnowa. Najpierw polska grupa dziennikarzy poznawała uroki regionu na szlaku architektury drewnianej a następnie goście z Budapesztu zwiedzali Tarnów nie tylko szlakiem "Bohatera Obojga Narodów" - tarnowianina, generała Józefa Bema.

Dziennikarze próbowali rarytasów naszej lokalnej kuchni, zwiedzali Tarnów taborem cygańskim, brali udział w pokazie jazdy konnej w stylu western w największym ośrodku tegu typu w Polsce - Roleski Ranch w Żukowicach pod Tarnowem. W Tarnowie zwiedzali kościółki drewniane, ekspozycje muzealne w typ skarby najstarszego muzeum diecezjalnego w Polsce oraz monumentalne pomniki nagrobne w tarnowskiej katedrze. Jak przystało na najcieplejsze miejsce w Polsce również podczas wizyty gości pogoda nie zawiodła.

Zarówno gości krajowych jak i zagranicznych najbardziej urzekło muzeum diecezjalne oraz "produkt cygański" - w mieście, a w regionie Pogórze Ciężkowickie.

Imprezy zorganizowało Tarnowskie Centrum Informacji przy wsparciu Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Starostwa Powiatowego w Tarnowie i Polskiej Organizacji Turystycznej. Za wędrówkę szlakiem architektury drewnianej opłaciło Województwo Małopolskie w ramach projektu "Otwarty szlak architektury drewnianej". W ramach tegoż projektu jesienią Tarnów gościć będzie przedstawicieli biur podróży.

Komentarze...