„Ziemia – Przystań Miłości”, czyli „Capella Tarnoviensis” 18 lipca na Rynku Głównym w Krakowie
access_time 2008-07-17 15:35:41
Kompozytorem utworu i dyrygentem jest założyciel tarnowskiego chóru „Capella Tarnoviensis” – ksiądz Przemysław Pasternak. Muzyka została skomponowana wspólnie z Bartłomiejem Szułakiewiczem. Głównym organizatorem krakowskiego koncertu jest Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach. Po raz pierwszy dzieło wystawiano 7 czerwca w Tarnowie.

Na scenie ustawionej na Rynku Głównym w Krakowie wystąpi ponad 200 muzyków. W tym: 160 chórzystów z chóru Capella Tarnoviensis, działającego przy Parafii XX Misjonarzy pod dyrekcją ks. Przemka Pasternaka oraz chóry LO i Akord z Mielca prowadzone przez Pawła Lisa, a także 60- osobowa orkiestra symfoniczna złożona z najbardziej utalentowanych uczniów Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Tarnowie, studentów Akademii Muzycznych i profesjonalnych muzyków z całego kraju. Usłyszymy czterech solistów: Helenę Poczykowską, Joannę Trafas, Karola Kusza i Huberta Kowalskiego. Koncert będzie poświęcony pamięci zmarłej tarnowianki, siatkarki Agaty Mróz – Olszewskiej.

Capella Tarnoviensis powstała we wrześniu 2006 roku przy Kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie. Od początku swojego istnienia czynnie włącza się w uświetnianie różnych uroczystości w Tarnowie. Oprócz liturgii, którą jest podstawą istnienia i działalności chóru, pojawiają się występy koncertowe. W repertuarze zespołu znajdują się utwory sakralne, świeckie oraz ludowe. Chór wykonuje także dzieła klasyczne, muzykę filmową, utwory rozrywkowe, kompozycje współczesne i własne.

Główny organizator koncertu „Ziemia – Przystań Miłości”:
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach

Patronat honorowy:
Poseł RP Urszula Augustyn, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała

Projekt finansowany przez:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Do projektu realizacji projektu przyczynili się także:

1.Urząd Miasta Tarnowa
2.Alma Market S.A
3.Cechtar
4.Firma KIER
5.Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie


Info: Mościckie Centrum Kultury - www.mck.tarnow.pl

Komentarze...