Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
access_time 2008-04-07 08:51:28
Dnia 03.04.2008 r. odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych, organizowany z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowa wraz z UKS – „JEDYNKĄ” Tarnów .Turniej odbył się w hali I LO w Tarnowie. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły z najstarszych szkół z następujących miast: I LO ŁAŃCUT, I LO NOWY SĄCZ, ZS STRZYŻÓW oraz I LO TARNÓW.

Turniej uroczyście otworzyli zaproszeni goście wiceprezydent miasta Tarnowa K. Koprowski, K. Janas - Przewodniczący Komisji Sportu Miasta Tarnowa oraz gospodarz turnieju, dyrektor I LO Tarnów M. Kobielski. W murach I LO również gościli p. Marek Małek - Sekretarz Szkolnego Związku Sportowego, p. Renata Małek – wicedyrektor Pałacu Młodzieży, p. Tomasz Wójcik – Dyrektor Biura Poselskiego A. Grada, p. Zofia Buryło - członek Komisji Sportu Miasta Tarnowa.

Turniej został przeprowadzony systemem – „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Jako pierwsi zmierzyli się: I LO Nowy Sącz oraz I LO Tarnów z rezultatem 2:0 dla gospodarzy. W drugim spotkaniu na parkiecie stanęły zespoły ZS Strzyżów i I LO Łańcut, w którym zawodnicy ZS Strzyżów ulegli 2:0 zawodnikom z I LO Łańcut. Najciekawsze spotkanie oglądali kibice pomiędzy I LO Tarnów – I LO Łańcut. Początek meczu wskazywał na to, że podopieczni Urszuli Świerczek wygrają to spotkanie, jednak w drugim secie po dramatycznej końcówce gospodarze ulegli przegrywając drugiego seta. W trzecim secie drużyna gości popełniała błąd za błędem i w efekcie drużyna gospodarzy cieszyła się ze zwycięstwa. Spotkanie to okazało się meczem finałowym i Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa przypadł I LO z Tarnowa.

Końcowa klasyfikacja:

I m-ce I LO TARNÓW (trener U. Świerczek)
II m-ce I LO AACCUT (trener B. Dudek)
III m-ce ZS STRZYŻÓW (trener W. Górnicki)
IV m-ce I LO NOWY SĄCZ (trener J. Kwiatkowski)

Podczas uroczystego zakończenia zostali wyróżnieni najlepsi zawodnicy, którzy otrzymali z rąk sekretarza SZS Marka Małka pamiątkowe puchary: z I LO Nowy Sącz – Migacz B., ZS Strzyżów – Babula P., I LO Łańcut – Belcar W., I LO Tranów – Stempak P. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybranym przez trenerów i sędziów został Odbierzychleb D. z I LO Tarnów, który otrzymał statuetkę wraz z piłką ufundowaną przez p. K. Janasa – Przewodniczącego Komisji Sportu m. Tranowa. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe puchary i dyplomy oraz każdy trener otrzymał drobne upominki. Turniej oficjalnie zamknął Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowa – Jakub Kozioł, zapraszając drużyny za rok na turniej o większym wymiarze. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe puchary i dyplomy.

Turniej ten został sfinansowany przez UMT oraz firmy: Grubcio p. K. Zwitańskiego, która ufundowała ciepły posiłek dla każdego zawodnika. Specjalne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego turnieju kierujemy panu K. Odbierzychlebowi.