Zwycięstwo Jaskółek na własnym stadionie
access_time 2008-03-30 10:54:32
Piłkarze Unii Tarnów odnieśli kolejne ważne zwycięstwo w walce o awans do 2 ligi. Wygrali mecz z Tuchovią 1-0. Mimo deszczowej pogody, na Stadion Miejski przybyło blisko 500 osób.

Przed meczem nad Tarnowem rozpadał się deszcz. Zawodnikom przyszło grać na śliskiej i grząskiej murawie. Radość na trybunach zapanowała już na samym początku spotkania. W ósmej minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Drozdowicz. Było to jego piąte trafienie w tym sezonie. Dużo nerwowości na boisku wywołały werdykty sędziego, czego efektem były m.in. po dwie żółte kartki dla Daniela i Łukasza Popielów, którzy musieli opuścić boisko. Tarnowianie kończyli mecz w „dziewiątkę”, ale dowieźli cenne zwycięstwo do końca. Podczas meczu nie zabrakło również niespodzianek dla kibiców, ufundowanych przez sponsorów. W przerwie zawodów odbył się konkurs rzutów karnych, w którym fani próbowali swoich sił w konfrontacji z bramkarzem Unii Łukaszem Lisakiem.

Rozgrywki ligowe nabierają tempa. W najbliższym tygodniu „Jaskółki” czekają dwa pojedynki. W środę w Nowym Sączu z Sandecją II, zaś w następną sobotę do Tarnowa przyjedzie renomowany zespół Garbarnia Kraków.

UNIA TARNÓW - TUCHOVIA TUCHÓW 1 - 0 (1 - 0)

Bramka: 1-0 Drozdowicz 8.

Unia (skład wyjściowy): Libera - Węgrzyn, Wstępnik, Ł. Bartkowski, D. Bartkowski - Konieczny, Ł. Popiela, D. Popiela, Radliński - Ryński, Drozdowicz.

Czerwone kartki: Ł. Popiela (68 min - za drugą żółtą), D. Popiela (77 min - za drugą żółtą)