„Dobry wieczór, jestem nowym zawodnikiem” – Prezentacja tarnowskich Jaskółek
access_time 2008-03-16 22:28:20
Jako finał akcji Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej – „Spędź z nami niedzielę” – szesnastego marca punktualnie o godzinie osiemnastej w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Unii Tarnów.
fot. Michał StańczykZgromadzeni tłumnie kibice w oczekiwaniu na rozpoczęcie imprezy, wspólnie śpiewali i ćwiczyli okrzyki, które zwykle można usłyszeć na stadionie przy ulicy Zbylitowskiej. W końcu doczekali się początku, którym nie bez kozery był ryk motocyklu żużlowego, który zajął centralne miejsce na deskach teatru.

Finał akcji poprowadził tarnowski dziennikarz Gazety Krakowskiej – Piotr Kopa. Przedstawił on nowy skład na nowy sezon, na scenę wyszli m.in.: Janusz Kołodziej, Peter Ljung, Krystian Klecha, Kevin Doolan, Marcin Rempała, Jacek Rempała, Patrick Hougaard, Peter Juul Larsen, Kamil Zieliński, Szymon Kiełbasa, Tadeusz Kostro, a także trener Roman Jankowski. Wszystkim zebranym zaprezentowano także nowy „uniform służbowy” dla żużlowców.

Organizatorzy przygotowali na godzinne spotkanie z fanami wiele atrakcji. Wystąpiły cheerleaderki z grupy „Shiva”, które stały się już stałym „elementem krajobrazu” podczas tarnowskich meczy żużlowych. Poza nimi zaprezentowali się też chłopcy z 74 TEAM, którzy uprawiają niebezpieczny sport – parkour. Jako niespodzianka – 15 czerwca na stadionie kibice będą mogli poznać „żużel po angielsku”, czyli całkiem nową odmianę sportu – sidecar.

Po zakończeniu spotkania fani mogli poprosić o autograf, pozować do zdjęcia lub zamienić kilka słów ze swoim sportowymi idolami. Teraz pozostaje nam tylko czekać na rozpoczęcie nowego sezonu i trzymanie kciuków za Jaskółki, by ten sezon był lepszy od poprzedniego.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...