IX Harcerski Bieg Bemowski
access_time 2008-03-13 09:09:10
W najbliższy piątek tj. 14 marca 2008 r. w Tarnowie w godzinach przedpołudniowych będzie miała miejsce niecodzienna impreza o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym. Już po raz dziewiąty harcerze tarnowskiego Hufca ZHP wspólnie z tarnowskim oddziałem PTTK organizują Harcerski Bieg Bemowski, który jest połączeniem biegu terenowego z konkursem wiedzy o mieście i jego historii.

O godzinie 9.00 na trasę biegu wyruszy pierwszy z kilkunastu patroli zarówno harcerskich i zuchowych jak i reprezentujących tarnowskie szkoły. W ten sposób blisko 200 młodych tarnowian zarówno harcerzy jak i osób nie zrzeszonych podejmie rywalizację. Uczestnicy biegu będą musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami orientacji w terenie i szybkością odnajdywania kolejnych punktów, ale również znajomością miejsc pamięci znajdujących się na trasie biegu i związanych z nimi wydarzeń historycznych. Trasa tegorocznego Biegu Bemowskiego biegnie od komendy tarnowskiego Hufca ZHP przy ul. Konarskiego, obok Mauzoleum Walki i Zwycięstwa, Bramy Seklerskiej, poprzez Park Strzelecki, kończąc się na pomniku gen. Józefa Bema na ul. Wałowej.

Zapraszając do udziału w biegu młodzież z poza ZHP chcemy nie tylko pokazać fragment tego czym jest harcerstwo, ale również realizować podstawową misję harcerstwa, czyli brać czynny udział w kształtowaniu młodych ludzi – mówi komendant tarnowskiego Hufca, podharcmistrz Maksym Pękosz.

Oficjalne zakończenie Biegu podczas którego patrole w nim uczestniczące otrzymają okolicznościowe dyplomy, a najlepsze z nich również nagrody, będzie miało miejsce podczas uroczystego apelu pod pomnikiem gen. Józefa Bema na ul. Wałowej.

Bieg Bemowski organizowany jest przez tarnowskich harcerzy tradycyjnie 14 marca w rocznicę urodzin gen. Józefa Bema, patrona tarnowskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Komentarze...