Stroiki na pomoc bezdomnym
access_time 2008-03-12 10:00:47
Sześć przepięknych dekoracji świątecznych, wykonanych przez wychowanków z Pogotowia Opiekuńczego w Tarnowie, posłuży do sfinansowania Śniadania Wielkanocnego dla bezdomnych i opuszczonych z Tarnowa i okolic.

Pójdą one pod młotek już w najbliższy piątek, 14 marca, na antenie Twojej Telewizji Kablowej. Aukcja odbędzie się w godzinach od 18.00 do 20.00. To inicjatywa radnego – żużlowca Roberta Wardzały, który w ten sposób chce pomóc najbiedniejszym w radosnym przeżywaniu Wielkanocy.

„Każdy grosz bardzo się przyda, dlatego serdecznie i szczerze zachęcam do wzięcia udziału w tej nietypowej licytacji. Kupując stroik, można zrobić podwójny dobry uczynek. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zorganizowanie uczty dla tych, którzy nie mają domów, którzy Wielkanocy nie spędzą z rodzinami. Można przy okazji zostać posiadaczem niezwykle cennego wytworu rąk dzieci, także boleśnie doświadczonych przez los. Nie wszyscy podopieczni Pogotowia Opiekuńczego, spędzą Święta w gronie najbliższych. Nierzadko bowiem w ich rodzinach, źle się dzieje” – mówi Robert Wardzała, który współpracuje z nimi już nie po raz pierwszy. „Oni lubią mieć cel, konkretne zadania, wtedy chętnie się angażują. Mało kto wie, że także lubią pomagać. Czasem biedniejszym od siebie” – dodaje.

Samo Śniadanie Wielkanocne dla bezdomnych i opuszczonych, odbędzie się tuż po świętach, 26 marca, w siedzibie Ochotniczych Hufców Pracy, przy ul. Mościckiego 27, o 10.00. Prócz Roberta Wardzały, organizują je Fundacja „Palium”, Towarzystwo Powszedniej Pomocy „Serce”, „Nowy Tygodnik” oraz wolontariusze z Pałacu Młodzieży. Tradycyjne, świąteczne potrawy smakować będzie około dwustu pięćdziesięciu osób.

Podobna akcja, w tym samym miejscu, odbyła się przed Bożym Narodzeniem. Była to Wigilia dla bezdomnych. Radości i wzruszeń z powodu tego spotkania, nie było końca. Wtedy także radny – żużlowiec wspomógł je finansowo poprzez jedną ze swoich akcji.

Komentarze...