Konsul USA w Ryglicach
access_time 2008-03-11 09:51:33
12 marca 2008 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach odbędzie się finał Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego „I love English”. Zmaganiom młodzieży przyglądać się będzie Susan Parker – Burns, konsul ds. prasy i kultury z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Konkurs ma na celu propagowanie nauki języka angielskiego i sprawdzenie umiejętności uczniów oraz umożliwienie pogłębiania wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Ponadto spotkanie z gimnazjalistami ma na celu zapoznanie ich z naszą szkołą i promocję nowych, atrakcyjnych kierunków kształcenia na rok szkolny 2008/2009.

W czasie konkursu nauczyciele języka angielskiego będą mogli skorzystać z porad konsultanta metodycznego wydawnictwa Pearson Education Polska Beatą Kozioł oraz zapoznać się z ofertą Wydawnictwa. Pani konsul przedstawi młodzieży interesujące fakty dotyczące życia i pracy w USA. W spotkaniu będą uczestniczyć starosta tarnowski Mieczysław Kras, naczelnik wydziału edukacji dr hab. Edmund Juśko oraz nauczyciele języka angielskiego.

Pomysłodawcą imprezy jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, a sponsorami nagród dla uczestników są wydawnictwo Pearson Education Poland i Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Komentarze...