Sukces TABUnistów w Lublinie - jak radzą sobie młodzi brydżyści z Tarnowa?
access_time 2008-03-10 09:07:15
Justyna Długosz, Wojtek Stachnik, Grzegorz Wadas i Adam Krysa zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-18 lat), która odbędzie się w Polanicy Zdroju (25-27 kwiecień).

Koszt imprezy młodym tarnowianom pokryje w całości Ministerstwo Edukacji Narodowej. Justyna Długosz grająca w parze z aktualną mistrzynią Europy Justyną Żmudą wygrała rywalizację dziewcząt, a Wojtek z Grześkiem wywalczyli znakomite 2-gie miejsce wśród chłopców!

Maciej Grabiec i Maciej Kita zostali natomiast mistrzami Makroregionu Południowo-Wschodniego! Zawodnicy byli faworytami imprezy i przywieźli złote medale deklasując przeciwników wynikiem ponad 70% w 33 rozdaniach. Dla Macieja Kity jest to już drugi medal. W roku ubiegłym zdobył srebro z Wojtkiem Stachnikiem! Maciek Grabiec zajął wówczas wspaniałe 4-te miejsce z 11-stoletnim Michałem Krysą!

TABUniści (TABU - Tarnowska Akademia Brydżowych Umiejętności) zakwalifikowali się również do finału szerokiej kadry Juniorów Młodszych (kat. do lat 20). 1 marca w Bytomiu zakończył się I etap rozgrywek Kadry Juniorów Młodszych. Adam Krysa (Centermed/TABU Tarnów) wraz z Grześkiem Sikorskim ze CKiS II Skawina zajęli miejsce 3-cie,a Wojtek Stachnik i Grzesiek Wadas (TABU Tarnów) 6-te i tym samym znaleźli się w szerokiej, 22-parowej kadrze Polski Juniorów Młodszych (do lat 20).

Wygląda na to, że młodzi tarnowianie odnoszą ostatnio sukcesy dosłownie wszędzie. Świetnie się spisują w eliminacjach internetowego Pucharu Polski Drużyn Uczniowskich prowadząc w grupie D.

Na lokalnej arenie, na najlepszych turniejach "zawodowych" (open) w mieście również zajmują znakomite miejsca. 8 turniejów wygrał Adam Krysa w tym z W. Gułą - prestiżowy turniej Ekspert + Junior. Do grona odnoszących pierwsze, poważne zwycięstwa dołączyła Justyna Długosz nagrywając znakomite ponad 63% z instruktorem TABU, sprawcą całego tego "pozytywnego zamieszania" - założycielem i wykładowcą Akademii - Krzysztofem Ziewaczem.

UWAGA!

Tarnowska Akademia Brydżowych Umiejętności ogłasza nabór do SEKCJI BRYDŻA SPORTOWEGO. W miesiącach maj/czerwiec TABU zorganizuje WARSZATY, które będą miały na celu zapoznać młodzież z tą szlachetną grą. W miesiącach letnich z kolei II Edycja Wakacyjnej Szkółki Minibrydża. Druga połowa sierpnia to propozycja wspaniałej wakacyjnej przygody z prawdziwym brydżem sportowym czyli 10-ciodniowy, dofinansowany obóz brydżowy w Poroninie. Obóz będzie nagrodą za udział i zaangażowanie w Wakacyjnej Szkółce pod nazwą LATO zgłoś się '08

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Tarnowskiej Akademii Brydżowych Umiejętności