Co nowego w tarnowskim teatrze?
access_time 2008-03-06 19:09:32
Specjalnie z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet przygotowywane są 3 romantyczne wieczory w Teatrze im. Ludwika Solskiego. Natomiast 11 marca rozpoczynają się próby farsy pt. „Lewe interesy” Robina Hawdona, w reżyserii Jerzego Bończaka.

Trzy Romantyczne Wieczory dla Kobiet z okazji Dnia Kobiet:

7 marca, godz.18:00 - „ROMANS Z CZECHOWEM” ANTONIEGO CZECHOWA

Na spektakl Teatru Nowego z Łodzi pt.„Romans z Czechowem” w reżyserii Mariusza Pilawskiego składają się trzy jednoaktówki „Oświadczyny”, „Niedźwiedź”, „Łabędzi śpiew”. Zawierają cenne obserwacje prostych prawd o nas samych – dowcipne, prześmiewcze, nasączone humorem i kpiną z ludzkich słabości i wad. W przedstawieniu występują: Magdalena Kaszewska, Danuta Rynkiewicz, Stanisław Brejdygant, Mieczysław A. Gajda, Marek Kołaczkowski, Jerzy Krasuń, Mariusz Pilawski, Janusz Sadowski. Ceny biletów: 30 zł i 20 zł.

Natomiast 8 oraz 9 marca, o godz. 18.00 zapraszamy na „PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI” LEONARDA COHENA

Przedstawienie nawiązuje do dobrych tradycji teatru piosenki i przypomina najbardziej znane utwory Cohena, poety, pieśniarza o nieprzemijającej popularności. W spektaklu występuje plejada znakomicie śpiewających aktorów: Marta Marianna Gortych, Anna Lenczewska, Grzegorz Janiszewski, Marek Kępiński, Robert Żurek i w roli Cohena Jerzy Ogrodnicki. Gra zespół muzyczny w składzie: Tomasz Benn, Krzysztof Bogucki, Jan Kołodziejczyk. Ceny biletów to 25 zł oraz 15 zł.

Uwaga prezent ! - karnet na dwa spektakle ("Romans z Czechowem" i "Pieśni miłości i nienawiści) w cenie promocyjnej : 43zł i 20zł.

Najnowsze przedstawienie Tarnowskiego Teatru – „Towarzystwo Pana Brzechwy”, cieszy się ogromnym powodzeniem, w równym stopniu wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych widzów. Spektakl prezentuje znane i lubiane utwory Jana Brzechwy. Jest formą kabaretu literackiego. Roztańczony i rozśpiewany zespół aktorów, różnorodna i frapująca akcja sceniczna w pięknej oprawie plastycznej wprowadza nas w dobry nastrój, bawi i uczy. Jest to ciekawa propozycja dla całych rodzin. Twórcy spektaklu:
adaptacja sceniczna, reżyseria i scenografia: Jan Polewka, muzyka: Ewa Kornecka, choreografia: Marzena Biesiadecka, asystent reżysera: Mariusz Szafarz. Aktorzy: Marzena Gorska, Marta Marianna Gortych, Piotr Jędrzejek, Zbigniew Kłopocki, Anna Nowicka, Ewa Romaniak, Przemysław Sejmicki, Mariusz Szafarz, Bartosz Tryboń, Robert Żurek, Dzieci: Grzegorz Komorowski, Gabrysia Barczyk.

W teatrze można również obejrzeć obecnie wystawę prac wychowanków pracowni plastycznej Pałacu Młodzieży pt. „ Świat Baśni” oraz zabytkowych konnych wozów strażackich z OSP w Kupczy i Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnowie. Zapraszamy codziennie w godzinach 10 – 17 i w czasie grania spektakli.

Z kolei już 11 marca rozpoczynają się próby farsy pt. „Lewe interesy” Robina Hawdona, w reżyserii Jerzego Bończaka, ze scenografią Marka Chowańca, kostiumami Ewy Borowik, opracowaniem muzycznym Mariana Szałkowskiego. W spektaklu wystąpi m.in. gwiazda scen warszawskich Zdzisław Wardejn.

Komentarze...