„Złote pióro” dla najlepszych
access_time 2008-02-29 16:45:11
Urząd Miasta Tarnowa i Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu tarnowskiego, a także osoby dorosłe do udziału w Dyktandzie Ortograficznym "O złote pióro". Imprezie, która odbędzie się 12 marca patronuje Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

12 marca o godzinie 10.00 w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej w Tarnowie rozpocznie się dziewiąta edycja Dyktanda Ortograficznego „O złote pióro” dla uczniów gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych. Oprócz zwycięzcy nagrody rzeczowe otrzymają również zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca. Autorem tekstu ortograficznego i przewodniczącym jury będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. Bogusław Dunaj. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością. Na tegoroczne dyktando nadeszły już zgłoszenia z 58 szkół.

O godz. 11.00 odbędzie się druga część dyktanda przeznaczona dla osób dorosłych. O uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmuje Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, ul. Sanguszków 28 w Tarnowie (tel./fax (14) 622-00-75, zseo_tarnow@o2.pl)

Komentarze...