Wyszkoleni za unijne pieniądze
access_time 2008-02-25 14:04:55
W sobotę 23 lutego 2008 r. w auli Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw”. Studia podyplomowe współfinansowane były nawet w 80% ze środków Unii Europejskiej. W trakcie uroczystości nastąpiło uroczyste rozdanie absolwentom certyfikatów ukończenia studiów podyplomowych.

Podczas konferencji poruszone zostały zagadnienia dotyczące współczesnych problemów z zakresu zarządzania w polskich przedsiębiorstwach. Omówiono wyzwania, jakie stoją przed menedżerami firm, jak również nakreślone zostały aktualne tendencje na ogólnopolskim i regionalnym rynku pracy w świetle oczekiwań pracodawców i zmian pojawiających się w tym obszarze.

Spotkanie było jednocześnie okazją do podsumowania rezultatów projektu, w ramach którego w okresie od stycznia 2006 r. do grudnia 2007 r. studia podyplomowe w MWSE w Tarnowie ukończyło 9 grup słuchaczy (łącznie 176 osób).

W konferencji oprócz absolwentów studiów podyplomowych uczestniczyli m.in.: Kanclerz MWSE - mgr Zofia Kozioł, Dziekan MWSE - dr inż. Anna Wojtowicz, Starosta Powiatu Tarnowskiego - Mieczysław Kras, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie - Stanisław Dydusiak, Wiceprezes Zarządu MPGK Sp. z o.o. w Tarnowie - Kazimierz Barwacz oraz promotorzy poszczególnych grup studiów podyplomowych.

- O wysokim poziomie jakości nauczania w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie oraz zadowoleniu słuchaczy z podjętych studiów świadczą wyniki ankiet ewaluacyjnych, regularnie przeprowadzanych w trakcie realizacji projektu – mówi Leszek Skowroński, Koordynator Projektu. Ponad 80% słuchaczy oceniło jakość nauczania oraz wiedzę wykładowców jako "dobra" lub "bardzo dobra".

Dofinansowane studia podyplomowe dla pracowników przedsiębiorstw organizowane były przez 14 renomowanych uczelni z całej Polski, tworzących Konsorcjum „Edukacja dla Przedsiębiorczości”. W ramach projektu kandydatom w całej Polsce zaoferowano 155 kierunków studiów podyplomowych, w których udział wzięło ponad 6500 osób. Był to największy projekt edukacyjny w Polsce, finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Komentarze...