Tarnowska Nagroda Filmowa – spotkanie prasowe
access_time 2008-02-25 12:19:05
Tegoroczna edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej odbędzie się w dniach od 10 do 17 maja. Do konkursu zakwalifikowano już 12 filmów, będą też pokazy premierowe. Dzięki dodatkowym wydarzeniom towarzyszącym TNF – w tym koncertów, grono widzów poszerzy się o melomanów, miłośników muzyki filmowej. Trwają rozmowy z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii, którzy swoją obecnością uświetnią tegoroczny festiwal.

O szczegółach TNF mówili podczas konferencji prasowej organizatorzy - dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury: Tomasz Kapturkiewicz i dyrektor festiwalu Anna Grygiel.

%%br%%

Na to pierwsze oficjalne spotkanie zaproszono również rzecznika prasowego Azotów Tarnów - Jerzego Jurczyńskiego, który przekazał ważną dla organizatorów TNF wiadomość: przedsiębiorstwo będzie sponsorować festiwal przez trzy kolejne lata – współpraca ta, ma dać możliwość TNF na większy rozmach artystyczny wydarzenia, niż w ubiegłych latach - oraz zachęcał inne przedsiębiorstwa z Tarnowa i okolic do wspierania tej wspaniałej imprezy filmowej.

Pozycja TNF umocniła się wraz z tegoroczną decyzją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który nominował Tarnowskie Centrum Kultury do nagrody w kategorii krajowych wydarzeń filmowych właśnie za Tarnowską Nagrodę Filmową.

Idea TNF jest niezmienna: festiwal ma promować najlepsze dzieła rodzimej kinematografii. Wiadomo, że widzowie postrzegają TNF także jako okazję do spotkania z wybitnymi twórcami świata kultury, a w szczególności kina . Od trzech lat TCK zabiega o to, by twórcą plakatu TNF był Wilhelm Sasnal - artysta pracuje nad tym dziełem zapewniał Tomasz Kapturkiewicz. Przewodniczącym Jury 22 Tarnowskiej Nagrody Filmowej został wybrany reżyser  Wiesław Saniewski.

Następnie Anna Grygiel podała nazwiska gości, którzy obecność uświetni tegoroczne obchody TNF: będą to m. in. : Andrzej Wajda, Zbigniew Preisner (w kościele Karoliny Kózkówny, wystąpi orkiestra symfoniczna i chór - w sumie 100 osób). Po raz trzeci wręczona zostanie nagroda za całokształt twórczości, którą przyznano wybitnemu twórcy filmów - pisarzowi Tadeuszowi Konwickiemu.

Wraz z zbliżającymi się obchodami TNF będziemy informować o szczegółowym programie tego wspaniałego dla Tarnowa wydarzenia.

%%br%%

Tekst i fotografia : Kamil Zyznar – kamilzyznar@tarnow.net.pl

Komentarze...