BEZCZELNOŚĆ, TUPET, ALTERNATYWNY ROCK I...CLOWNI... ...czyli „Igorek Tour 2008” dojeżdża do Tarnowa!
access_time 2008-03-01 11:19:08
W sobotę 1 marca- nietypowe wydarzenie artystyczne. To nie będzie zwykły koncert! Bowiem tego dnia odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Kultura Be”, gdzie wystąpi tarnowski zespół Lemur Base, a w roli gwiazdy wieczoru- zespół PLATEAU, który uważany jest za zupełnie nieprzewidywalny „na żywo”! Na na scenie podczas ich występu pojawią się elementy przedstawienia cyrkowego!! Wszystko po to, żeby piosenki PLATEAU z ich drugiej płyty – w tym przebój „Igorek”- zyskały odpowiednią oprawę. Czeka nas naprawdę niecodzienne wydarzenie muzyczne. UWAGA! Rozwiązanie konkursu!

UWAGA KONKURS!

Dwuosobowe zaproszenie na koncert zostało rozlosowane.

Zaproszenie otrzymuje:

- Katarzyna Małecka-Jeż.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za nadesłane zgłoszenia!

Zapraszamy wszystkich na dzisiejszy koncert!

PLATEAU jest uważany są za jeden z najlepiej wypadających na żywo zespołów w Polsce, a na pewno- za jeden najbardziej oryginalnych! Na przykład po wydaniu pierwszej płyty pojechali na trasę po więzieniach, a pół roku temu wyruszyli w podróż...Wozem Cyrkowym po Polsce! Swoje wrażenia opisywali na bieżąco w blogu internetowym. Efektem tej szalonej podróży była, wydana w czerwcu, płyta pt. „Mistrz Tupetu i Jego Bezczelny Cyrk”- indie rockowy koncept album kpiący w żywe oczy z plastikowej popkultury, gwiazdek serialowych i show- biznesu. Singlem promującym płytę był „Igorek”- piosenka, która została nazwana przez portal Wirtualna Polska „przebojem lata”. W samym tylko serwisie You Tube podczas wakacji teledysk do utworu obejrzało ponad 50 tysięcy osób!

Płyta dostała doskonałe recenzje w prasie i w internecie, a zespół postanowił zagrać trasę koncertową, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Każdy koncert zyska sobie cyrkową oprawę i będzie połączeniem koncertu rockowego z widowiskiem z elementami para teatralnymi. Również sam zespół występuje w strojach cyrkowych i makijażach, co sprawia, że ich image sceniczny jest jednym z najbardziej oryginalnych w Polsce.... W marcu będzie miał premierę ich kolejny singiel pt. „Nic nie pachnie jak Ty”, na którym gościnnie zaśpiewała Renata Przemyk.
Zespół PLATEAU powstał w Warszawie w 2000 roku. Grają gitarowy i alternatywny indie rock, z ciekawymi i często prowokującymi tekstami Michała Szulima.

Należy do jednych z aktywniejszych koncertowo polskich grup - zagrał już ponad 250 koncertów w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria, Rosja, Francja).Są na tyle przekonywujący „na żywo”, że już po roku od powstania, zespół HEY zaprosił ich na wspólna trasę koncertową. Rok później nagrali własnym sumptem teledysk, który...dostał się do MTV I VIVA, oraz innych telewizji muzycznych. W 2005 roku zespól podpisał kontrakt z Universalem, którego konsekwencją było wydanie płyty „Megalomania”. Album zebrał znakomite recenzje i został uznany za jeden z najciekawszych debiutów 2005 roku. W czerwcu ukazała się ich druga płyta pt. „Mistrz Tupetu i Jego Bezczelny Cyrk”

LEMUR BASE, to czteroosobowa grupa, która powstała w Tarnowie. Swoją muzykę określają jako Rock-Hardcore-Alternative Metal. Ich wzorem jest Faith No More, a na swoim koncie mają już materiał demo. Zespół wystąpi w składzie: Daro- wokal, Kasper - Git, Tomek - Bass, Mario - drums

Muzyka zespołu: www.myspace.com/plateauband
Oficjalna strona zespołu: www.plateau.pl

Muzyka zespołu LEMUR BASE: www.myspace.com/lemurbaseband


Początek koncertu: 19:00
Miejsce: „”Piwnice TCK” ul. Rynek 5, Tarnów
Wstęp: 10 zł


Patroni medialni:

TELEWIZJA 4 FUN TV
ANTYFANI.PL
DLASTUDENTA.PL
RUMOR.PL

Komentarze...