„Nie zapomnieć mowy ojców” - spotkanie Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego
access_time 2008-02-21 17:42:02
Wykładem profesora Franciszka Ziejki „Nie zapomnieć mowy ojców” zainauguruje pierwsze w tym roku spotkanie Tarnowskie Towarzystwo Naukowe. Spotkanie ma charakter otwarty i odbędzie się 26 lutego o godzinie 15.00 w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej w Tarnowie.

Pierwsze w bieżącym roku otwarte spotkanie Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego połączone z wykładem profesora Franciszka Ziejki odbędzie się 26 lutego o godzinie 15.00 w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej. Wykład zatytułowany „Nie zapomnieć mowy ojców” poświęcony będzie walce o język polski w epoce narodowej niewoli. Profesor Franciszek Ziejka to wybitny historyk literatury polskiej, w latach 1999-2005 rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Powołanie w ubiegłym roku do życia Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego ma ścisły związek z projektem utworzenia Akademii Tarnowskiej. Stowarzyszenie, w działalność którego zaangażowali się m.in. ksiądz Wiktor Skworc, Biskup Tarnowski, Ryszard Ścigała, Prezydenta Miasta Tarnowa oraz profesor Kazimierz Wiatr, Senator ziemi tarnowskiej ma stać się forum spotkania przedstawicieli wszystkich tarnowskich uczelni, celem Towarzystwa, obok wspierania powstania Akademii Tarnowskiej jest również m.in. promocja wiedzy i kreowanie w mieście środowiska naukowego.

Komentarze...