"Południowe fascynacje" w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
access_time 2008-05-06 09:13:31
10 maja (sobota), w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbędzie się wernisaż wystawy "Pejzaże" Danuty Pasińskiej oraz koncert "Pasja Tanga".

O godzinie 17:00 odbędzie się plenerowy wernisaż wystawy „Pejzaże” Danuty Pasińskiej. Wystawa zawiera malarstwo inspirowane zjawiskami przyrody oraz dokumentację fotograficzną powstałą pod wpływem wizyty na Kubie.

Ekspozycja prezentowana będzie w Letniej Sali Koncertowej od 10 – 18 maja 2008 w godz. 10:00 – 18:00

Natomiast już o godzinie 18.00 koncert „PASJA TANGA”:

Susanna Moncayo - śpiew /Argentyna/

Zespół Machina del Tango w składzie:

Grzegorz Lalek - skrzypce
Sebastian Wypych - kontrabas
Klaudiusz Baran - bandoneon
Urszula Borkowska – fortepian

Jan Janga-Tomaszewski - recytacje

Anna Iberszer, Piotr Woźniak – pokaz tańca argentyńskiego W programie najsłynniejsze tanga argentyńskie z twórczości ASTORA PIAZZOLLI Koncert odbędzie się w Letniej Sali Koncertowej kompleksu dworsko-parkowego w Kąśnej Dolnej.

Projekt „PASJA TANGA”:

Chociaż zawodowo artyści Machiny związani są z wieloma zespołami, to łączy ich wspólne zainteresowanie tangiem, szczególnie twórczością Astora Piazzolli. Doskonałe wyczucie różnych stylów i gatunków muzycznych członków zespołu powoduje, iż tango w ich wykonaniu zyskuje nową interpretację i energię. Tango , to smutek i radość , to ból i miłość , to żywioł i melancholia , to język Machiny...

Program oparty jest na najsłynniejszych tangach argentyńskich z pokazem tanga argentyńskiego w nowych i wirtuozowskich aranżacjach.

Komentarze...