Konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w Tarnowie
access_time 2008-04-25 13:35:06
Urząd Miasta Tarnowa organizuje dziewiąty konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów – 2008”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców posiadających zadbane ogrody i ciekawie zagospodarowane roślinnością balkony. Zgłoszenia do konkursu należy składać w Urzędzie Miasta Tarnowa, można je również przesłać droga elektroniczną. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca. Wyniki konkursu poznamy w październiku.

Po raz dziewiąty Urząd Miasta Tarnowa organizuje konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów 2008”. Celem konkursu jest pobudzenie aktywności i inicjatyw mieszkańców do dbałości o środowisko naturalne i wykształcenie poczucia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie. Konkurs wyłoni obiekty wyróżniające się estetyką i kompozycją roślin, w czterech odrębnych kategoriach: balkon, ogród dla mieszkańców domów jednorodzinnych, ogród dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, ogród dla przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji itp.

Dla pierwszych 30 zgłaszających organizatorzy przygotowali niespodziankę – poradnik „Małe ogrody – zakładanie pięknego ogrodu na małej powierzchni”. Jest to efektowne, barwne wydawnictwo, pełne porad zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych „ogrodników”.

Zgłoszenia do konkursu można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT, przy ulicy Nowej 4, w Referacie Ochrony Środowiska UMT, przy ulicy. Goldhammera 3 lub przekazywać drogą elektroniczną na adres: w.srodowiska@umt.tarnow.pl. Formularze uczestnictwa w konkursie są dostępne w Urzędzie Miasta oraz na stronie internetowej www.tarnow.pl/ekologia/. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 68-82-865. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 czerwca 2008r.

Komisja konkursowa do końca sierpnia dokona przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Uroczyste zakończenie konkursu planowane jest w październiku. Wszystkim uczestnikom wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz sponsorów.

Komentarze...