Dyplom Europejski dla Tarnowa
access_time 2008-04-25 08:40:19
Tarnów znalazł się w gronie 23 miast europejskich uhonorowanych przez Komisję Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalnych i Regionalnych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Dyplomem Europejskim. Wyróżnienie, przyznawane za promowanie idei europejskiej i współpracę z partnerami z państw członkowskich Rady Europy, wręczone zostanie w czerwcu, w trakcie sesji Zgromadzenia Parlamentarnego w Strasburgu.

Tarnów znalazł się gronie 23 miast uhonorowanych Dyplomem Europejskim. Wyróżnienie to jest pierwszym krokiem w wyłanianiu laureatów Nagrody Europy - przyznawanej od 1955 roku i będącej najwyższym wyróżnieniem dla gmin za ich europejską działalność. Nagrody przyznaje Komisja Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalnych i Regionalnych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy za promowanie idei europejskiej oraz współpracę z partnerami z państw członkowskich Rady Europy.

- Od początku obecnej kadencji samorządu przyjęliśmy, że Tarnów ma być widoczny również na arenie międzynarodowej i to nie tylko w formie kontaktów władz miejskich, ale i uczniów, sportowców, członków organizacji pozarządowych. Cieszę się, że ta działalność została dostrzeżona i doceniona – mówi prezydent Ryszard Ścigała. – W tym roku rozpoczynamy realizację kolejnego projektu z naszymi europejskimi partnerami. Tarnów będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju piłkarskiego, w którym udział wezmą młodzi sportowcy z kilku krajów, min. Węgier, Słowacji, Rosji i Ukrainy. Przedstawiciele miast partnerskich gościć będą w naszym mieście również podczas Dni Tarnowa. Mam nadzieję, że w przyszłości nasze miasto będzie mogło poszczycić się kolejnymi wyróżnieniami, włącznie z Nagrodą Europy.

Tarnów współpracuje z samorządami miast z Belgii, Węgier, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Rosji i Ukrainy.

Komentarze...