Międzynarodowy Dzień Dziecka - propozycja Tarnowskiego Teatru i Mościckiego Centrum Kultury
access_time 2008-05-30 15:10:07
Dyrekcja Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach i Tarnowskiego Teatru im. L.Solskiego zapraszają już 1.06. o godz. 11.00 na spektakl wg utworów Jana Brzechwy "TOWARZYSTWO PANA BRZECHWY" w reż. Jana Polewki, który odbędzie się Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach. Dodatkowo po spektaklu na najmłodszych czekają liczne atrakcje.

Po spektaklu na terenach zielonych przed MCK odbędą się magiczne popisy iluzjonisty Marka Wrony oraz pokazy strażackie przygotowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Specjalna cena biletu dla dorosłych i dla dzieci 12 zł !!! – bilety do kupienia w Kasie Tarnowskiego Teatru jeszcze dzisiaj do godz. 17.00 . W niedzielę w kasie Mościckiego Centrum Kultury ul. Traugutta 1 od godz. 9.00 do rozpoczęcia spektaklu.


Informacje o spektaklu:

wg utworów Jana Brzechwy „Towarzystwo Pana Brzechwy”

adaptacja sceniczna,reżyseria, scenografia: Jan Polewka
muzyka: Ewa Kornecka
choreografia: Marzena Biesiadecka
asystent: reżysera Mariusz Szaforz

Marzena Gorska (gościnnie)Tomek Drops
Marta Marianna Gortych (gościnnie)Biedronka,Mysz
Piotr Jędrzejek Brat 4, Karp, Pikolak, Szofer 2,Kucharz 2, Strażak 3
Zbigniew Kłopocki (gościnnie)Wojewoda
Anna Nowicka Chrząszcz,Ślimak i Ślimakowa, Bufetowa, Ropucha
Ewa Romaniak Czapla,Wiewiórka, Kucharka
Przemysław Sejmicki Brat 2, Maciej,Baran 2,Strażak 1
Mariusz Szaforz Brat 1, Żuk, Rak, Kucharz1, Radca,Komendant
Bartosz Tryboń (gościnnie) Żuraw, Sum,Brat 5, Strażak 4
Robert Żurek Brat 1,Strażak 2,Szofer 1,Referent,Kelner, Wół
Dzieci: Gabrysia Barczyk (gościnnie) Wnuczka, Żaba, Grzegorz Komorowski (gościnnie)Bocian

Od reżysera:

Towarzystwo Pana Brzechwy jest spektaklem prezentującym najlepsze utwory Jana Brzechwy znane dzieciom i ich rodzicom. Opowiada o przygodach i popisach wędrownej , teatralnej grupy złożonej przez Tomka Dropsa, najmłodszego z sześciu braci Dropsów, którzy w towarzystwie swoich aktorów – Bociana, Ślimaka, Myszy i Wiewiórki występują na tarnowskim rynku i w domu krakowskiego Wojewody, dla jego chorej wnuczki ( „ Bergamuty, „Stonoga”, „ Bocian i Żaba”). Po drodze oglądamy też inne występy – zespołu Braci Drops („ Dziura w moście”), zwierząt na muzykalnej łące ( „Żurki i Biedronka”, „Żuraw i Czapla”). Strażaków goszczących scenę teatru ( „Pali się”!), kucharzy i kelnerów w restauracji ( „ Nie pieprz Pietrze”), ( „ Jajko i kura”), szoferów i urzędników Wojewody. Słowem różne rodzaje teatru w teatrze dziecięco – familijnym. W Towarzystwie Jana Brzechwy – najlepszego z autorów polskiej poezji dla dzieci od lat pięciu do dziewięćdziesięciu.

Jan Polewka
Załączone zdjęcia: Paweł Topolski, zdjęcia z www.teatr.tarnow.pl

Komentarze...