Unia przegrywa w Niepołomicach (film!)
access_time 2008-05-11 16:47:07
Unia Tarnów przegrała w meczu o sześć punktów w Niepołomicach 1-2. Swój mecz, po bardzo słabej grze przegrał Dalin Myślenice z Garbarnią Kraków 0-2. To sprawiło, że w tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Unia i Dalin mają po 63 punkty, natomiast Puszcza 62.

Mecz w Niepołomicach dostarczył kibicom wielu wrażeń. Mimo dużych problemów z transportem, do Niepołomic dotarło ostatecznie ok. 100 kibiców „Jaskółek”. W pierwszej połowie przewagę osiągnęła Puszcza. Już w 2 min. piłka uderzyła w słupek. Bramkarz Unii, Tomasz Libera był bardzo dobrze dysponowany, podobnie jak obrona gospodarzy, która torpedowała kontry tarnowian. Przez długi okres utrzymywał się wynik bezbramkowy. Końcówka pierwszej odsłony należała do gospodarzy. W 37 min. sam na sam znalazł się najlepszy strzelec Puszczy Dariusz Dutka. Wykorzystał znakomitą okazję i błąd obrońców Unii. Trzy minuty później podwyższył Kmak. Do przerwy wynik był bardzo niekorzystny dla gości. Unia rzuciła się jednak do odrabiania strat. Dobrze do zespołu wprowadził się Tomasz Rodak, młody wychowanek „Jaskółek”, który wraca po ciężkiej kontuzji. Wreszcie w 67 min. znakomicie uwolnił się Sebastian Hajduk. Bramkarz Puszczy był zmuszony do zdecydowanej interwencji i w konsekwencji faulował. Sam poszkodowany wykorzystał „jedenastkę” i wynik brzmiał już tylko 2-1. Najlepszą sytuację na wyrównanie w 77. min miał Paweł Żaba, który po centrze z lewej strony na długi słupek, uderzył z główki w długi róg. Wynik nie uległ już zmianie. Rezultat 2-1 jest sukcesem dla zawodników Puszczy, którzy zbliżyli się do liderów na jeden punkt.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE - UNIA TARNÓW 2 - 1 (2 - 0)

1-0 Dutka 37, 2-0 Kmak 40, 2-1 Hajduk 67-karny.

Puszcza: Kwedyczenko - Dziuba, Kostera, P.Morawski, Orzechowski - Filipczak, M. Morawski, Bernas, Kusia (88 Kwieciński) - Dutka (75 Mazur), Kmak.
Unia: Libera - D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Wstępnik (46 Pawlak), Węgrzyn - Maciosek (46 Drozdowicz), D. Popiela, Ł. Popiela, Konieczny (64 Rodak) - Ryński (75 Żaba), Hajduk.

Sędziował: Łukasz Jucha z Olkusza
Żółte kartki: Dutka, Dziuba, Kmak, Kwedyczenko - D. Popiela, Ł. Popiela, Rodak.

Do zakończenia sezonu pozostało 6 kolejek. Już w środę o 17:00 Unia zagra przed własną publicznością z Beskidem Andrychów. Patrząc na terminarz tarnowianie mają szanse wszystkie mecze wygrać. Najtrudniejsze zadanie ma Dalin Myślenice, który wczoraj jednak pokazał, że chyba nie celuje w II ligę.